Korona pełnoceramiczna – jej zalety oraz szczegółowa charakterystyka

Jeżeli szykujesz się do przejścia zabiegu założenia korony pełnoceramicznej i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapraszamy do lektury niniejszego artykułu na naszym blogu ekspertów. W tym wpisie dowiesz się między innymi w jaki sposób korona pełnoceramiczna wpływa na zdrowie zębów, czym się charakteryzuje oraz jak jest ona zakładana na zęby.

Czym dokładnie jest korona pełnoceramiczna?

Korona ceramiczna, najprościej rzecz ujmując, stanowi wypełnienie części zęba lub całkowite jego zastąpienie. Korony stosowane są, gdy dany ząb został uszkodzony w wyniku choroby lub wypadku.

Założenie korony pełnoceramicznej nie tylko poprawia wygląd zęba, ale również skutecznie go chroni, co powoduje zatrzymanie rozwoju danej dolegliwości.

Jak długo utrzymuje się korona pełnoceramiczna?

Wytrzymałość korony pełnoceramicznej zależna jest od kilku czynników – między innymi od tego, na ile koronka ociera się o pozostałe zęby oraz od jakości materiału wykorzystanego do jej utworzenia. Oczywiste jest to, że każdy pacjent ma różne predyspozycje, dlatego też nałożenie koronki jest zadaniem ciężkim. Powierzenie tego zadania profesjonalistom z Markiewicz Clinic gwarantuje to, że koronka pełnoceramiczna zostanie nałożona z należytą precyzją. Równie ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej.

Zalety korony pełnoceramicznej

Istnieje wiele sposobów na to, by uzupełnić ubytki w zębach. Każde z tych rozwiązań pozwala na poradzenie sobie z danym problemem w inny sposób. Omawiana przez nas korona pełnoceramiczna doskonale spiszę się w przypadku osób, które utraciły cały ząb lub jego część i ich marzeniem jest przywrócić swojemu uzębieniu dawny, lepszy wygląd.

Przycisk - korony pełnoceramiczne

 

Jedną z najważniejszych zalet korony pełnoceramicznej jest jej uniwersalność – pasuje ona do większości pacjentów. Co ważne – koronki te doskonale nadaję się również dla osób, które cierpią na wiele różnego typu alergii, ponieważ korony pełnoceramiczne nie mają żadnego działania alergicznego.

Estetyka nie jest jedynym minusem zniszczonych zębów. Drugim, jeszcze poważniejszym powikłaniem, jest pogłębianie się schorzenia. Z tego też powodu należy natychmiastowo podjąć się leczenia oraz zabezpieczyć wyleczone miejsce. Do tego zadania doskonale nadaje się korona pełnoceramiczna, która nie dość, że prezentuje się bardzo ładnie na zębach, to do tego skutecznie je chroni przed przeszłymi i przyszłymi chorobami.

Równie ważną zaletą, co te wcześniej opisywane, jest to, że korona pełnoceramiczna za każdym razem dopasowywana jest do kolorystyki reszty zębów, co oznacza, że nie będzie się ona wyróżniała na tle pozostałego uzębienia i będzie niewykrywalna przez osoby trzecie.

Co trzeba wiedzieć o zabiegu?

Zanim korona pełnoceramiczna zostanie nałożona, lekarz prowadzący zabieg musi upewnić się, że miejsce to zostało kompleksowo wyleczone. Jest to istotne, ponieważ pod koroną nie może rozwinąć się żadna choroba – wtedy zabieg nałożenia koronki byłby bezcelowy.

X-RAY zęby

Przy pomocy skanera pobiera się cały obraz uzębienia, tak by móc idealnie dopasować koronkę do danego miejsca. Następnie lekarz specjalista dopasowuje kolor koronki do koloru całego uzębienia.

Na podstawie powyższych danych, które ukazują lekarzowi kształt i kolor uzębienia, powstaje koronka pełnoceramiczna przygotowana specjalnie dla konkretnego pacjenta. Już podczas kolejnej wizyty korona jest zakładana.


Udostępnij: