Resekcja wierzchołka korzenia to zabieg z kategorii mikrochirurgii stomatologicznej. Jest on wykonywany w sytuacji powikłań zapalnych w kości w okolicy wierzchołka korzenia, przeleczonego kanałowo zęba.

Resekcja korzenia w Markiewicz Clinic Gdańsk

W Markiewicz Clinic stoimy na stanowisku, iż wszystkie zabiegi chirurgiczne powinny być ostatecznością. Wykonujemy je wtedy, gdy zawodzą inne metody leczenia. Jeżeli pacjent trafia z nieprawidłowo przeleczonym kanałowo zębem, wokół którego utworzyła się torbiel, pierwszą rzeczą jest korekta oraz ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem tego zęba. Pierwsze oznaki gojenia zmian zapalnych kości widoczne są już po trzech miesiącach, od zakończenia leczenia kanałowego, przeprowadzonego przez stomatologa w naszej Klinice.

W przypadku braku objawów gojenia oraz braku pojawienia się naturalnego ubeleczkowania w obszarze zapalnym, pacjent zostaje przekierowany do naszego chirurga stomatologicznego na zabieg resekcji oraz usunięcia torbieli zębowej, czyli jednoczesnej cystektomii.

Procedura resekcji korzenia wykonywana jest bardzo delikatnie, dotyczy głównie zębów jednokorzeniowych, w odcinku przednim. Zabieg wykonywany jest bezboleśnie, dzięki skutecznemu znieczuleniu miejscowemu. Polega na usunięciu zainfekowanego wierzchołka korzenia oraz wyłyżeczkowaniu torbieli zębopochodnej z kości. Następnie pozostały korzeń zostaje odizolowany od środowiska kości, przy użyciu specjalnego materiału do wstecznego wypełnienia kanału.

Zapraszamy na konsultację

Kontakt +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.