Zastosowanie najnowszych metod w leczeniu bruksizmu

Bruksizm jest chorobą cywilizacyjną. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z nawyków zaciskania lub zgrzytania zębami podczas snu. Niestety jest to coraz bardziej powszechna przypadłość, która mocno zmniejsza komfort życia. Nieleczony bruksizm, tj zaciskanie zębów,  bardzo często doprowadza do przewlekłych bóli głowy o charakterze migreny, napięcia mięśniowego, przerostu mięśni żwaczowych, kwadratowego wyglądu twarzy, a także zwyrodnień stawów skroniowo-żuchwowych oraz innych problemów w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa.

Niedawno odkryto zbawienne działanie środków medycyny estetycznej w terapii zgrzytania oraz zaciskania zębów. Iniekcje domięśniowe specjalnych środków powodują zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz w wielu przypadkach pozwalają na spokojny i komfortowy sen. Zaciskanie zębów u większości pacjentów po terapii ustępuje.

Niejednokrotnie jednorazowa iniekcja do mięśni żwaczowych wystarczyła, aby obniżyć napięcie mięśniowe, zredukować zaciskanie zębów oraz zmniejszyć masę przerośniętego mięśnia. Po około 6 miesiącach, na kontrolnej wizycie z naszym lekarzem medycyny estetycznej, część pacjentów wskazywała na znacznie zmniejszenie objawów zgrzytania i zaciskania zębów. Zgłaszali oni także zdecydowaną poprawę komfortu życia. Inna część wymagała ponownej iniekcji lub wdrożenia innych form terapii i leczenia przyczynowego.

Ważnym aspektem w leczeniu bruksizmu jest wykluczenie przyczyny pierwotnej. Często bywa nią dysfunkcja okluzyjna. W takim przypadku konieczne jest zbadanie relacji stawowej oraz docelowo doprowadzenie do relacji centralnej w stawach. Markiewicz Clinic ma duże doświadczenie zarówno w leczeniu bruksizmu toksyną oraz także w sposób skojarzony z terapią szynami okluzyjnymi oraz deprogramacją nerwowo-mięśniową.

Zapraszamy na konsultacje z certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.