Estetyczne wydłużenie koron zębów polega na ich chirurgicznym wydłużeniu. Jest to mikrochirurgiczny zabieg przeprowadzany przez stomatologów w Markiewicz Clinic, stosunkowo często. Polega na wycięciu nadmiernie eksponowanego dziąsła podczas uśmiechu.

Chirurgiczne wydłużenie koron zębów

Wiele osób ma kompleksy z powodu swojego uśmiechu dziąsłowego. Nie mają one jednak pojęcia jak łatwo i szybko mogą pozbyć się swojego „gummy smile”. Dla naszych stomatologów, posiadających duże doświadczenie, to prosta i przewidywalna procedura, wykonywana zawsze bezboleśnie. Nie wiąże się ponadto z żadnymi powikłaniami, ani bólem pozabiegowym. Tkanka miękka goi się błyskawicznie i zdjęcie szwów w zależności od przypadku może być przeprowadzone już po kilku dniach, od wydłużenia chirurgicznego koron zębów.

Markiewicz Clinic to zespół stomatologów, dla których piękny, naturalny uśmiech pacjentów jest bardzo ważny.  Aby uzyskać przewidywalny efekt w naszej Klinice przeprowadzamy cyfrową analizę twarzy oraz wykonujemy Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Po analizie estetycznej i zbadaniu dynamiki warg podczas uśmiechu, określone zostają optymalne długości zębów, po każdej stronie. W efekcie, czasem zachodzi potrzeba estetycznych korekt w obszarze dziąsła, zwłaszcza w odcinku przednim.

Projekt Cyfrowy pełni funkcje także szablonu pomocnego w precyzyjnym przeprowadzeniu zabiegu estetycznego wydłużenia koron zębów. W zasadzie po dwóch tygodniach, możemy mówić o zakończonym gojeniu tkanki dziąsłowej i jeżeli jest taka potrzeba mogą być wówczas wykonane licówki ceramiczne.

Zapraszamy na konsultację  +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.