Inlay, onlay, overlay jako alternatywa dla tradycyjnych „plomb”

W Markiewicz Clinic stomatolodzy oferują nowoczesne możliwości odbudowy mocno zniszczonych zębów, które są zdecydowanie lepsze od standardowo wykonywanych wypełnień kompozytowych.

Odbudowy typu inlay oraz onlay to wkłady koronowe, które pozwalają na bardzo szczelną oraz dokładną rekonstrukcję anatomiczną kształtu zębów. W najdrobniejszych szczegółach, z cyfrową precyzją, odtworzone zostają wszystkie elementy zniszczonego zęba. Po zacementowaniu wkładów koronowych z pomocą specjalnego, bardzo silnego cementu, odtworzony zostaje naturalny kształt zęba oraz jego kolor i przywrócone zostają funkcje.

Chociaż wkłady koronowe typu inlay oraz onlay, przypominają swoim wyglądem wypełnienia kompozytowe, procedura ich wykonania jest diametralnie inna.

stomatolog

Jak działa inlay, onlay, overlay:

1. Stomatolog usuwa uszkodzoną tkankę zęba, stare wypełnienie oraz próchnicę.

2. Zostaje wykonany cyfrowy wycisk z użyciem specjalnego skanera optycznego Cerec. Na ekranie komputera powstaje cyfrowy obraz zniszczonego zęba, który zostaje automatyczne wysłany w ciągu kilku sekund do naszego Laboratorium Cyfrowego

3. Technicy w Laboratorium z wielką starannością wykonują wkłady koronowe, które zostają wyfrezowane z małych porcelanowych bloczków oraz podlegają indywidualnej kolorystycznej charakteryzacji. Proces trwa ok 30 min.

4. Po krótkiej przerwie stomatolog osadza w ubytku otrzymane z laboratorium wkłady koronowe typu inlay oraz onlay, przy użyciu innowacyjnego, dedykowanego cementu

Podczas jednej wizyty nasi stomatolodzy są w stanie wymienić wszystkie stare wypełnienia oraz zastąpić je wkładami koronowymi wykonanymi z pięknej oraz niesamowicie szczelnej ceramiki. Odbudowane w ten sposób zęby praktycznie niczym nie różnią się od innych naturalnych zębów oraz są o wiele trwalsze. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypełnień, ten sposób odbudowy pozwala naszym stomatologom, na idealną odbudowę punków stycznych oraz uzyskanie perfekcyjnej szczelności w obszarach poddziąsłowych.

            Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.