Markiewicz Clinic to Centum Stomatologii Estetycznej i Implantologii, w którym profilaktyka stomatologiczna odgrywa bardzo ważną rolę. W każdym przypadku dobieramy odpowiedni plan profilaktyczny, który ma za zadanie nie dopuścić do powstania nowych ubytków próchnicowych lub paradontozy. Profesjonalna higienizacja zębów powinna być wykonywana najczęściej w protokole  1x/4-6  m-cy.

Jedynym stanem w medycynie, który możemy utrzymać jest stan zdrowia. Po realizacji indywidualnego planu leczenia u każdego pacjenta, kolejnym celem jest utrzymanie i stabilizacja uzyskanego efektu oraz zdrowych zębów przez długie lata. Staramy się aby każdy pacjent miał przyporządkowaną osobistą higienistkę, która zadba o zdrowy stan zębów i dziąseł. Dużą rolę przykładamy do edukacji oraz budowania świadomości pacjentów. Regularne wizyty i spotkania z higienistką są jak wizyta w warsztacie samochodowym na regularnej wymianie oleju w silniku. W przypadku stabilnej sytuacji w jamie ustnej, jedno spotkanie co 6 miesięcy to warunek zachowania zdrowych zębów i dziąseł na długie lata.

Co wykonuje profesjonalna higienistka:

  • ultradźwiękowy skaling naddziąsłowy oraz poddziąsłowy zębów;
  • Profesjonalna higienizacja zębów. Piaskowanie zębów z użyciem delikatnego piasku z glicyną;
  • Fluoryzację zębów pianką z fluorem;
  • Instruktarz techniki szczotkowania oraz prawidłowego posługiwania się nitką dentystyczną;
  • Fluoryzację kontaktową – Lakierowanie zębów wzmacniającym lakierem;
  • Dobór dedykowanej dla danego pacjenta szczotki oraz środków do higieny jamy ustnej;
  • Laserowe wybielanie zębów;

Nie zwlekaj. Odnajdź swoją higienistkę w Markiewicz Clinic +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.