Wizyta Konsultacyjna

Na czym polega?

Na pierwszej wizycie po wnikliwym badaniu i diagnostyce wykonujemy plan leczenia, który w każdym przypadku jest rozwiązaniem dopasowanym do potrzeb danego pacjenta.

Dlaczego jest potrzebna?

Priorytetem w Markiewicz Clinic jest zdrowie naszych pacjentów. Dlatego na wizycie konsultacyjnej skupiamy się na ustaleniu biologicznego planu leczenia polegającego na usunięciu bakterii z jamy ustnej. Poza wnikliwym badaniem jamy ustnej, każdorazowo wykonywane jest panoramiczne zdjęcie rentgenowskie.

Jeżeli oczekiwania pacjenta są nastawione na leczenie kompleksowe, uzupełnienie braków zębowych oraz poprawę estetyki równolegle z podstawowym planem biologicznym tworzony jest plan leczenia kompleksowego. W tym celu na pierwszej wizycie bardzo istotne jest poznanie oczekiwań pacjenta podczas szczerej rozmowy oraz wykonanie w razie potrzeby dodatkowych badań diagnostycznych.

Jaki jest efekt wizyty konsultacyjnej?

Pacjent po wizycie konsultacyjnej otrzymuje kompletny plan leczenia biologicznego, polegającego na usunięciu bakterii z jamy ustnej oraz jest dokładnie poinformowany o kolejnych etapach w swoim leczeniu kompleksowym, w drodze po wymarzony, nowy uśmiech.

Jak wygląda planowanie leczenia interdyscyplinarnego w Markiewicz Clinic?

Każda metamorfoza uśmiechu jest starannie zaplanowana w Markiewicz Clinic. Uczestniczy w tym najczęściej zespół specjalistów z różnych dziedzin stomatologii. Aby uzyskać piękny uśmiech dopasowany do twarzy wszystkie kroki muszą być bardzo precyzyjne wykonane.

Krok 1 – Leczenie biologiczne i sanacja jamy ustnej

Krok 2 – Analiza rysów twarzy oraz estetyki

Lekarz stomatolog wykonuje profesjonalne fotograficzne portfolio. Posłuży ono nie tylko do oceny ubytków próchnicowych, ale także umożliwi dokładną analizę rysów twarzy oraz stworzenie cyfrowego i wymarzonego projektu nowego uśmiechu. Jako jedna z nielicznych Klinik Stomatologicznych Markiewicz Clinic oferuje indywidualne projekty cyfrowe nowych uśmiechów, dopasowanie do twarzy.

Krok 3 – Analiza funkcjonalna

Obejmuje dokładne zbadanie:

  • Stawów skroniowo-żuchwowym pod katem braku zaburzeń takich jak trzaski oraz przeskakiwania
  • Toru ruchów żuchwy i ewentualnych zaburzeń
  • Zaburzeń zgryzowych
  • Ewentualnego występowania tzw. bruksizmu – czyli zaciskania i zgrzytania zębami

Po analizie funkcjonalnej nasi stomatolodzy często, aby dowiedzieć się więcej na temat relacje stawowej, wykonują deprogramator Koisa. Jest to wyjmowana płytka noszona przez pacjenta przez 2 tygodnie. Po tym okresie następuje kolejna wizyta przy której stomatolog rejestruje modele zębowe pacjenta w tzw. relacji centralnej. Wyznaczenie takiego układu stawowego jest kluczowe w leczeniu wielu schorzeń i dysfunkcji okluzyjnych. W Markiewicz Clinic, w trosce o najwyższą jakość usług, deprogramator często jest wykonywany zarówno przed leczeniem ortodontycznym jak i protetycznym.

Co po wizycie konsultacyjnej?

W Markiewicz Clinic pracują eksperci w różnych dziedzinach stomatologii. Na cyfrową analizę uśmiechu składa się ich wspólna praca i liczne konsultacje. Wszystko w trosce o staranne zaplanowanie całego procesu leczenia i najwyższą jakość usług. Duża część leczenia w Markiewicz Clinic odbywa się bez obecności pacjenta. Po zebraniu całego materiału diagnostycznego zespół lekarzy Markiewicz Clinic zbiera się aby starannie przeanalizować sytuację pacjenta oraz zaplanować poszczególne etapy jego leczenia. Projekt uśmiechu jest bardzo ważnym elementem planowania kompleksowego leczenia. Powstaje w środowisku cyfrowym na podstawie analizy rysów twarzy naszych pacjentów, dzięki czemu prototyp przyszłych zębów pozostaje w harmonii z kształtem twarzy oraz osiami symetrii. W projektowaniu dentyści biorą pod uwagę także dynamikę uśmiechu, ekspozycję linii dziąseł i wiele innych aspektów.

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.