Aparaty ortodontyczne Gdańsk

 

Krzywe zęby sprawiają, że wstydzisz się uśmiechać? A może stronisz od kontaktów towarzyskich i czujesz się niepewnie zarówno w relacjach prywatnych, jak i biznesowych? To może się zmienić. W naszej klinice dobierzemy aparat ortodontyczny dostosowany do Twoich potrzeb. Niezależnie ile masz lat i jak obecnie prezentuje się Twój uśmiech, pomożemy Ci zyskać piękne, proste zęby.

Dlaczego warto zdecydować się na aparat ortodontyczny?

Leczenie ortodontyczne niesie za sobą znacznie więcej korzyści niż z pozoru mogłoby się wydawać. Dzięki niemu:

 • poprawisz ustawienie zębów, czyli uśmiech,
 • zwiększysz pewność siebie – nie będziesz już wstydzić się swojego uśmiechu,
 • zadbasz o funkcjonalność zębów – zapomnisz o trudnościach z wchłanianiem składników odżywczych i rozdrabnianiem pokarmu spowodowanych krzywym ustawieniem zębów,
 • zmniejszysz ryzyko próchnicy ze względu na łatwiejsze dbanie o higienę prostych zębów,
 • zapomnisz o wadzie wymowy spowodowanej głównie nieprawidłowym zgryzem.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne w naszej klinice w Gdańsku?

Leczenie ortodontyczne to złożony proces. Już pierwsze podjęte decyzje mają ogromny wpływ na efekt końcowy. Właśnie dlatego znaczenie ma dla nas nie tylko dobór aparatu i regularna kontrola postępów. Dbamy również o staranne zaplanowanie całego leczenia. Niezależnie od rodzaju aparatu ortodontycznego proces ten będzie składać się z kilku etapów.

Krok 1 – konsultacja

Leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej z ortodontą, podczas której poznajemy Twoje oczekiwania i kondycję zębów. Sprawdzamy także, czy konieczne okaże się podjęcie innych działań – np. uzupełnienie brakujących ubytków.

Krok 2 – projekt uśmiechu

 

To Ty codziennie będziesz oglądać swój uśmiech. Właśnie dlatego efekt końcowy musi być w pełni zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

W naszej klinice stosujemy podejście kompleksowe. Oznacza to, że opracowujemy plan leczenia, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i nasze doświadczenie. Aby mieć pewność, że podejmujemy możliwie najlepsze decyzje, projekt omawiamy zespołowo ze specjalistami z naszej kliniki. Tym samym dostosowujemy sposób leczenia do Twojego wieku, sytuacji w jamie ustnej, warunków biologicznych oraz Twojego budżetu.

Nie musisz wierzyć nam na słowo, że rezultat leczenia będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami. W Markiewicz Clinic Gdańsk korzystamy z nowoczesnej metody, jaką jest cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek kroków przedstawiamy Ci wizualizację efektu końcowego. Dokładnie wiesz, czego możesz się spodziewać i zyskujesz możliwość zgłoszenia uwag. To daje Ci realny wpływ na ostateczny wynik leczenia, a przede wszystkim pewność, że będzie on zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Krok 3 – leczenie ortodontyczne: faza aktywna

Nasz ortodonta dobiera rodzaj aparatu ortodontycznego do Twoich potrzeb. W Markiewicz Clinic oferujemy wszystkie nowoczesne rozwiązania ortodontyczne, co daje Ci wiele możliwości i pewność, że wybrane rozwiązanie będzie tym możliwie najlepszym.

Po założeniu aparatu odbywasz regularne wizyty kontrolne co 4-6 tygodni w zależności od wybranej metody leczenia. Wiedząc, jak uciążliwe dla pacjentów może być leczenie ortodontyczne, staramy się maksymalnie zredukować długość tego etapu. Zwykle faza aktywna trwa od 1,5 roku do 2 lat.

Krok 4 – faza retencyjna po leczeniu ortodontycznym

Po skończonym leczeniu ortodontycznym, wykonujemy tzw. retencję. Najczęściej przybiera ona postać drutu przyklejanego do wewnętrznej powierzchni zębów w odcinku przednim oraz szyny retencyjnej, czyli przezroczystej nakładki zakładanej na noc. Drut ten oraz szyna są całkowicie niewidoczne na co dzień, a jednocześnie pozwalają utrzymać efekt uzyskany po przeprowadzeniu leczenia ortodontycznego.

Krok 5 – zdrowy i piękny uśmiech

Po zdjęciu aparatu i założeniu retencji możesz cieszyć się już pięknym uśmiechem. Jeśli dodatkowo zamierzasz skorygować wygląd swoich zębów pod względem kształtu, koloru czy odbudowy, możesz przeprowadzić kolejne zabiegi po około 3 miesiącach.

Jakie są dostępne rodzaje aparatów ortodontycznych?

W naszej klinice przeprowadzamy leczenie z wykorzystaniem wielu różnych rodzajów aparatów ortodontycznych. Dzięki temu możesz dopasować sposób leczenia ściśle do swojego budżetu, preferencji estetycznych i stanu uzębienia. Nasz wyspecjalizowany ortodonta po wstępnej konsultacji i analizie stanu Twoich zębów przedstawi Ci rozwiązania, które będą najlepsze w Twoim przypadku. W razie potrzeby odpowie również na Twoje pytania.

Aparat ortodontyczny samoligaturujący

Alternatywą dla klasycznego aparatu może być aparat samoligaturujący. W tym przypadku zamiast gumek (ligatur) wykorzystuje się specjalne klapki. To niesie za sobą takie korzyści jak:

 • estetyka – aparaty samoligaturujące wykorzystywane w naszej klinice występują w wersji metalowej lub estetycznej,
 • wyższy komfort,
 • szybsze efekty przy jednocześnie łagodniejszym (mniej bolesnym) działaniu,
 • łatwiejsze utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Aparat ortodontyczny samoligaturyjący estetyczny porcelanowy

Jednym z najczęstszych wyborów w naszej klinice jest aparat ortodontyczny estetyczny. I nic dziwnego, bo dla wielu pacjentów znaczenie ma nie tylko efekt końcowy, ale i wygląd zębów podczas samego procesu leczenia. Nasze aparaty ortodontyczne estetyczne zapewniają takie korzyści jak:

 • dyskrecja – zamki wykonane są z mlecznej ceramiki w kolorze zęba, dzięki czemu są mało widoczne,
 • duża wytrzymałość – dzięki zastosowaniu takiego materiału jak porcelana,
 • efektywność leczenia – drut wykorzystany w aparacie ortodontycznym estetycznym w połączeniu z porcelanowymi zamkami działa z odpowiednią siłą na prostowane zęby,
 • precyzyjność – aparat ortodontyczny porcelanowy może znaleźć zastosowanie przy korygowaniu większości wad zgryzu

Aparat ortodontyczny niewidoczny

Jeśli szukasz dyskretnego rozwiązania przy jednoczesnym skutecznym działaniu, możesz wybrać aparat ortodontyczny niewidoczny. Do jego głównych zalet należy:

 • estetyka – zapomnij o rzucających się w oczy zamkach,
 • komfort – aparaty ortodontyczny niewidoczny sprawia, że czujesz się swobodnie podczas całego procesu leczenia,
 • skuteczność – z pomocą naszych aparatów wyleczysz nawet skomplikowane wady zgryzu,
 • możliwość wyboru – w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań możesz zdecydować się na aparat ortodontyczny niewidoczny typu nakładkowego, aparat samoligaturujący estetyczny lub aparat lingwalny Incognito.

Aparat ortodontyczny lingwalny Incognito

Aparat ortodontyczny lingwalny Incognito, zwany również językowym, także należy do kategorii aparatów niewidocznych. Zdecydowanie jest jednak przy tym najbardziej podobny do klasycznego aparatu. Posiada bowiem zamki, z tym, że naklejane są one na wewnętrznych powierzchniach zębów. Leczenie tym aparatem jest zaprojektowane komputerowo, a zamki oraz druty tworzone są indywidualnie dla pacjenta.
Tym samym zapewnia takie korzyści jak:

 • dyskrecja – dzięki umiejscowieniu zamków jedynie pacjent i ortodonta wiedzą, że jest on w trakcie leczenia ortodontycznego,
 • wytrzymałość – porównywalna do wytrzymałości zamków metalowych,
 • estetyka – aparaty te wykonane są często ze złota,

Aparat ortodontyczny ruchomy (leczenie nakładkowe One Step Concept Ortho)

Aparat ortodontyczny ruchomy

Choć aparaty ortodontyczne ruchome kojarzą się przede wszystkim z leczeniem ortodontycznym u dzieci, to mogą okazać się niezwykle skutecznym rozwiązaniem także w przypadku dorosłych pacjentów. Taką możliwość oferują nakładki ortodontyczne One Step Concept Ortho. Jest to najbardziej nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie ortodontyczne dla dorosłych.

To rozwiązanie w niczym nie przypomina jednak tradycyjnych, kolorowych płytek dla dzieci. Aparat nakładkowy ma postać estetycznych, przezroczystych nakładek do prostowania zębów, które wymienia się co około 10 dni. Do ich największych zalet należy:

 • estetyka – aparat jest niezwykle dyskretny – nikt nie zauważy, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego,
 • wygoda – jeśli pojawi się taka konieczność, w każdej chwili możesz wyjąć nakładkę, na przykład w trakcie spożywania posiłku,
 • komfort – łuki nałożone na zęby nie wywołują żadnego dyskomfortu, uczucia ucisku ani podrażnień,
 • szybkie efekty – nakładki działają już po pierwszej godzinie od nałożenia,
 • łatwość dbania o higienę zębów – przy One Step Concept Ortho możesz zapomnieć o problemach pojawiających się w przypadku tradycyjnych aparatów. Z łatwością wyczyścisz zęby – wystarczy tylko, że wyjmiesz nakładkę
 • uniwersalność – z pomocą aparatu nakładkowego możesz skorygować wiele różnych wad, takich jak zgryz otwarty, głęboki, krzyżowy, stłoczenie zębów czy szparowatość.
 • brak konieczności noszenia przez całą dobę – nakładki powinny być noszone minimum 22-23 h na dobę, co jednocześnie oznacza, że nie musisz mieć ich na zębach przez cały czas.

W system nakładkowy stosowany w Markiewicz Clinic jest projektowany przez specjalistę ortodoncji i wykonywany w Cyfrowym Laboratorium Protetycznym MLab. Dzięki temu ortodonta ma pełną kontrolę nad leczeniem, a pacjent nie musi oczekiwać tygodniami na nowy komplet nakładek.

Jaka jest cena aparatu ortodontycznego?

Cena za 1 łuk w przypadku aparatu stałego dla dorosłych zaczyna się już od 3900 złotych. Dokładny koszt leczenia ustalamy jednak indywidualnie dla każdego pacjenta. Na ostateczną cenę wpływa bowiem wiele czynników – m.in. stan Twoich zębów, Twój wiek i rodzaj aparatu ortodontycznego zastosowanego przy leczeniu

Aby poznać pełny koszt usługi, umów się na konsultację ortodontyczną w naszej klinice. Specjalista z Markiewicz Clinic dokładnie sprawdzi stan Twoich zębów, omówi oczekiwane efekty i przedstawi dostępne rozwiązania. Wykona również cyfrowe projektowanie uśmiechu, które pozwoli Ci zobaczyć spodziewany efekt oraz zgłosić ewentualne uwagi przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Przedstaw nam swoje oczekiwania, potrzeby i budżet, a my po dokładnej analizie Twojego stanu uzębienia, powiemy Ci, jaka będzie cena leczenia.

Aparaty ortodontyczne dla dorosłych i dla dzieci

Leczenie ortodontyczne najlepiej rozpocząć jak najszybciej. To właśnie okres dzieciństwa i wzrostu ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego wyglądu twarzy i układu zębów. Oznacza to, że im szybciej rozpocznie się cały proces, tym lepsze będą też jego efekty. W ramach leczenia ortodontycznego dzieci oferujemy takie usługi jak:

 • profilaktyczne utrzymanie przestrzeni w przypadku przedwczesnej utraty zęba mlecznego,
 • płytka przedsionkowa pozwalająca zlikwidować zaburzenia takie jak zmniejszone napięcie mięśniowe, zaburzenia wymowy czy oddychanie przez usta,
 • aparaty ruchome dla dzieci umożliwiające skorygowanie uśmiechu przy mniejszych kosztach,
 • aparaty stałe dla dzieci pozwalające zyskać piękny uśmiech już w wieku nastoletnim.

W Markiewicz Clinic uważamy, że nigdy nie jest za późno na leczenie ortodontyczne. Jeśli z różnych powodów nie zdecydujesz się na nie w okresie dzieciństwa, możesz podjąć konieczne kroki także w dorosłym życiu.

Wiek nie stoi Ci na drodze do pięknego uśmiechu. Dobierzemy sposób leczenia odpowiadający Twoim potrzebom. Jeśli chcesz wyprostować zęby i zrobić to w dyskretny sposób, możesz skorzystać z rozwiązań najchętniej wybieranych przez dorosłych, takich jak niewidoczne aparaty ortodontyczne.

Oferowane przez nas produkty są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bardzo trwałe i skuteczne, dzięki wykonaniu z najwyższej jakości materiałów. W naszej klinice pracują jedynie prawdziwi eksperci z zakresu ortodoncji, którzy przy konsultacji z innymi specjalistami z Markiewicz Clinic i wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań takich jak DSD, znajdą rozwiązanie dostosowane do Ciebie.

Nie zwlekaj, umów wizytę z ortodontą już teraz i zyskaj piękne, proste zęby!

 

 

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.

Uśmiechaj się pewniej każdego dnia

Odkryj, jak nowoczesne technologie i innowacyjne metody leczenia mogą przynieść rewolucję w dbaniu o Twoje zęby. Nasz zespół specjalistów jest gotowy wprowadzić Cię w przyszłość stomatologii