Czym są cyfrowe zdjęcia zębowe?

Zdjęcia zębowe znajdują aktualnie zastosowanie głównie w endodoncji, podczas leczenia kanałowego. Stomatolog przed tym leczeniem musi sprawdzić stan zęba, ocenić ilość kanałów oraz obecność ewentualnych zmian okołowierzchołkowych w kości. Po skończonym leczeniu kanałowym, stomatolog także wykonuje zdjęcie zębowe, aby sprawdzić jakość i dokładność wypełnienia systemu kanałów.

W Markiewicz Clinic dysponujemy najnowocześniejszym Rentgenem punktowym oraz specjalnym skanerem pozwalającym na olbrzymią redukcję wysyłanego promieniowania rentgenowskiego, podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich. Po ekspozycji RTG, specjalna fosforowa płytka jest wprowadzana do czytnika w skanerze. W zaledwie kilka sekund później, stomatolog ma dostęp do cyfrowego zdjęcia zęba na ekranie swojego komputera.

Zapraszamy do Markiewicz Clinic +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.