Przeszczepy tkanki łącznej, popularnie nazywane przez pacjentów „przeszczepami dziąsła” to bardzo częsta procedura, wykonywana przez naszych stomatologów podczas wszczepienia implantu zębowego. Zabieg ten polega na pobraniu małego fragmentu tkanki z podniebienia, stąd bywa nazywanym przeszczepem z podniebienia. Pobrana tkanka łączna jest wykorzystywana i wszywana w obszarach wokół implantu, gdzie mamy do czynienia z jej deficytem.Warunkuje to stabilny efekt leczenia i jest często procedurą niezbędną do przeprowadzenia, dla uzyskania odpowiedniego efektu estetycznego.

Przeszczep dziąsła

Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia tej procedury podczas leczenia, z wykorzystaniem implantów. Celem jest uzyskanie stabilnego rezultatu po umieszczeniu implantu w kości oraz idealna estetyka różowa.

Po co wykonuje się przeszczep tkanki z podniebienia przy wszczepieniu implantu:

  • Poprawa estetyki różowej. Brak efektu zbyt długich zębów.
  • Poprawa konturu dziąsła. Większa stabilność tkanki kostnej wokół zintegrowanego implantu.
  • Zwiększenie grubości dziąsła. Lepsze ukrwienie kości w obszarze szyjki implantu
  • Poszerzenie granicy dziąsła nieruchomego oraz odsunięcie przyczepów mięśniowych. Bardzo często zbyt bliski przyczep mięśnia policzkowego przy wprowadzonym implancie, bywa przyczyną powikłań oraz odrzutu implantu dentystycznego. Procedura przeszczepu wolnego płata dziąsłowego (FGG – free gingival graft) jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Zapraszamy na konsultacje +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.