Czym jest fluoryzacja kontaktowa?

Celem fluoryzacji kontaktowej zębów jest wzmocnienie szkliwa zębów poprzez zastosowanie specjalnej pianki z fluorem, bezpośrednio po zabiegu profesjonalnego czyszczenia w gabinecie lub aplikację na szkliwo zębów lakieru bogatego w związki fluoru.

Lakierowanie zębów nie może być zastosowane podczas tej samej wizyty, na której higienistka wykonuje zabieg czyszczenia, ze względu na niewielkie krwawienie po tym zabiegu. Zastosowanie lakieru fluorkowego na zęby przynosi wiele korzyści. Warto ten zabieg wykonywać regularnie co 6 miesięcy.

Szkliwo zęba zbudowane jest ze związków tzw. hydroksyapatytów. Proces fluoryzacji  ma na celu wbudowanie jonów fluorkowych w strukturę szkliwa, czego efektem jest powstanie fluoroapatytów, które są zdecydowanie bardziej oporne na działanie bakterii próchnicogennych. Zastosowanie lakieru fluorkowego, powoduje wielogodzinną emisję jonów fluorkowych oraz zdecydowanie jest polecane u osób młodych, u których szkliwo nie jest w pełni zmineralizowane, a także u osób z wysokim ryzykiem próchnicy.

Jak wygląda lakierowanie zębów?

  • Zęby są oczyszczone przez higienistkę przy użyciu specjalnej szczotki i pasty polerskiej
  • Szkliwo zostaje odizolowane od dostępu śliny
  • Lakier fluorkowy zostaje dokładnie wtarty w powierzchnie zęba oraz pozostawiony do wyschnięcia

 

Zapraszamy na lakierowanie zębów przez higienistki w Markiewicz Clinic – kontakt +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.