Cyfrowa stomatologia to aktualnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin, którą każdy stomatolog w naszej Klinice traktuje jako naturalną codzienność. Cyfrowe środowisko jest zwłaszcza widoczne w protetyce oraz implantologii. Planując implanty dentystyczne czy tez duże rekonstrukcje na implantach zębowych oraz własnych zębach, dentyści w naszej Klinice korzystają z wielu narzędzi pozwalających na bardzo dokładne zaplanowanie, w najdrobniejszych szczegółach, kształtu, wymiaru oraz pozycji i koloru przyszłych zębów.

Uzupełnienia protetyczne

Stosowane w przeszłości uzupełnienia protetyczne z wykorzystaniem stopów metali nie są wykorzystywane przez naszych dentystów w ich praktyce. Aktualnie najlepsze efekty uzyskiwane są dzięki zastosowaniu materiałów na bazie tlenku cyrkonu, ceramiki szklanej oraz ceramiki E-max. Są to materiały które dzięki nowoczesnej technologii cyfrowej mogą być odpowiednio ukształtowane w technikach redukcyjnych przy użyciu frezarki laboratoryjnej. Powstałe w tym procesie uzupełnienia protetyczne cad-cam wyróżniają się niezwykłą szczelnością, a także charakteryzuje je bardzo wysoka estetyka.

Markiewicz Clinic dysponujemy na terenie Kliniki własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, gdzie na miejscu nasi technicy starannie wytwarzają m.in. piękne korony cyfrowe. Ten rodzaj uzupełnień protetycznych jest dostępny na rynku pod wieloma popularnymi nazwami jak: korony cad-cam, korony typu Lava, Cercon, korony Cerec.

Przewaga koron cyfrowych nad tradycyjnymi koronami PFM tj. porcelanowymi na stopie metalu jest olbrzymia. Objawia się głównie w:

  • Idealna dokładność koron cyfrowych wykonywanych w technologii cyfrowej, skanowania zębów i cyfrowego wycisku
  • Znakomita wytrzymałość koron powstających w technice redukcyjnej, poprzez frezowanie bloczków porcelanowych przez specjalne frezarki laboratoryjne Cerec
  • Naturalny wygląd, piękna struktura i kształt. Wszystko to jest zaletą stosowanych materiałów w tej technologii, lecz także jest to efekt pracy w środowisku cyfrowym, gdzie ostateczny efekt jest zawsze przewidywalny
  • Korony typu Lava oraz korony cyfrowe mogą być kopia zaprojektowanego kształtu nowego uśmiechu, który powstaje jako efekt DSD – tj. Cyfrowego Projektowania Uśmiechu

Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.