Jeżeli mamy do czynienia z brakiem kilku zębów obok siebie wtedy najlepszym wyborem jest most na implantach wykonany w protokole „One Step Concept”.

Na czym polega metoda One Step Concept ?

Leczenie implantologiczne jest prowadzone w oparciu o nowatorską metodę One Step Concept, autorstwa dr Marka Markiewicza. Zapewnia ona odbudowę braków zębowych na jednej wizycie wraz z usunięciem zniszczonego uzębienia resztkowego i wszczepieniem implantów przez specjalny szablon 3D. Szablon implantologiczny stanowi swego rodzaju linijkę, co zapewnia wprowadzenie implantów dentystycznych dokładnie w planowane miejsce bez użycia skalpela i konieczności szycia. Ta rewolucyjna metoda cieszy się wielkim powodzeniem wśród naszych pacjentów ze względu na brak bólu i opuchlizny po zabiegu oraz co najważniejsze pacjent opuszcza Klinikę z nowym uśmiechem. One Step Concept to metoda pozwalająca na leczenie pacjentów nawet w warunkach skrajnego zaniku kości, gdzie wszczepienie implantów dotychczas nie było możliwe. Innowacyjność metody zakłada wykonanie szablonu do nawigacji komputerowej w oparciu zarówno o badanie tomografii kości jak również unikalny cyfrowy projekt przyszłego kształt zębów dopasowany do twarzy i dynamiki uśmiechu.
 

 

Idea postępowania przy niewielkich brakach zębowych zakłada wszczepienie minimum dwóch implantów aby uzupełnić brak kilku zębów. Bardzo istotne jest oczywiście zbadanie układu zgryzowego i ocena stanu kości przez eksperta do spraw implantologii. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu i wykonaniu niezbędnych procedur diagnostycznych, pacjent w naszej Klinice otrzymuje bardzo dokładny plan leczenia z wykorzystaniem mostu na implantach oraz kosztorys i harmonogram.

most na implantach

Przewagą mostu na implantach w stosunku do innych rozwiązań protetycznych jest całkowity brak ingerencji i  brak konieczności szlifowania struktury zębów sąsiednich pacjenta. Działanie takie przy wykonywaniu mostów tradycyjnych na zębach własnych, najczęściej doprowadza do stanów zapalnych, zgorzeli zębowej oraz w konsekwencji konieczności leczenia kanałowego. Po wszczepieniu implantów zębowych w bezzębną kość dochodzi do wyhamowania zjawiska jej resorpcji, z którym mamy zawsze do czynienia po utracie zębów. Jest to możliwe dzięki nieustannej stymulacji i przenoszeniu sił nagryzowych z mostu osadzonego na implantach, bezpośrednio na otaczającą tkankę kostną.  Doprowadza do stopniowo do zagęszczenia loży kostnej w której osadzony został implant dentystyczny.

One Step Concept to nawigowany twarzą oraz badaniem kości, jednoetapowy protokół leczenia bezzębia lub braków zębowych.

Po wprowadzeniu implantów zębowych, dzięki obecności laboratorium protetycznego na miejscu w Markiewicz  Clinic, możliwe jest wykonanie etapu laboratoryjnego na tej samej wizycie. Oznacza to, że stomatolog po umieszczeniu implantów w kości pacjenta, jest w stanie zamontować na wszczepionych implantach, przygotowany porcelanowy most podczas tej samej wizyty. Cenią sobie to zwłaszcza pacjenci zagraniczni odwiedzający naszą Klinikę Implantologiczną i poddający się szybkiemu procesowi leczenia z wykorzystaniem mostów na implantach.

Wiemy jak ważną rzeczą jest wygląd w życiu naszych pacjentów i jak duży wpływ ma na ich życie, zarówno zawodowe jak i prywatne. Projektując mosty na najwyższej jakości implantach zębowych, bierzemy pod uwagę kształt twarzy i dynamikę mięśni, aby stworzyć piękny uśmiech podkreślający urodę każdego naszego pacjenta.

Dlaczego warto wybrać leczenie metodą One Step Concept?

Metoda One Step Concept powstała stosunkowo niedawno. Jest to innowacyjny protokół postępowania autorstwa dr Marka Markiewicza, pozwalający na odbudowę braków zębowych przy całkowitym bezzębiu lub skrajnie zniszczonym uzębieniu. W kości pacjenta czasem wystarczy wprowadzić tylko cztery implanty, co jest możliwe do przeprowadzenia w ciężkich warunkach skrajnego zaniku kości. Procedura One Step Concept jest wykonywana w jeden dzień, a pacjent może opuścić naszą Klinikę już z zamocowanym stabilnie pełnym uzębieniem, wykonanym w naszym laboratorium protetycznym. Efektem jest most porcelanowy na czterech implantach.

implanty

źródło: https://jakiimplant.pl/

Most porcelanowy na czterech implantach

Most porcelanowy na czterech implantach

One Step Concept to technika zabiegowa stosowana bardzo często w naszej Klinice Implantologicznej. Cztery implanty dentystyczne to minimalna ilość wszczepów aby wykonać stałe uzupełnienie protetyczne bez wyciągania z jamy ustnej. W swoich protokołach postępowania działamy racjonalnie, dobierając metodę leczenia, ilość implantów dentystycznych i rodzaj uzupełnienia protetycznego, indywidualnie dobierając je do danych warunków panujących u pacjenta.

Niewątpliwie technika One Step Concept posiada mnóstwo zalet, co stawia ją jako jedną z częstszych rozwiązań z wykorzystaniem implantów zębowych, wybieranych przez pacjentów odwiedzających naszą Klinikę Implantologiczną.

Zalety Koncepcji One Step Concept:

 • Most porcelanowy na minimalnie czterech implantach – Odbudowa wszystkich zębów na zaledwie 4 implantach
 • Metoda jest możliwa do przeprowadzenia nawet w ciężkich warunkach i zaniku kostnego
 • Zabieg wyróżnia się bardzo niska inwazyjnością. Ból i opuchlizna pozabiegowa są minimalne
 • Nie ma potrzeby odbudowy kości
 • Metoda jest tańsza w porównaniu z innymi procedurami implantologicznymi, a także szybka do przeprowadzenia. Pacjent opuszcza Klinikę Implantologiczną z nowymi zębami

All on 6 – most porcelanowy na sześciu implantach w protokole One Step Concept

All on 6 to w dużym skrócie odbudowa stała, uzupełniająca wszystkie zęby pacjenta z wykorzystaniem wszczepionych sześciu implantów zębowych. Jest to rozwiązanie najbardziej polecane przez naszych implantologów, wykazujące się bardzo dobrym rozkładem sił w jamie ustnej i doskonałymi właściwościami biomechanicznymi mostu porcelanowego osadzonego na stałe na implantach.

Most porcelanowy na implantach

U każdego pacjenta wszczepy tytanowe mogą stanowić uzupełnienie zarówno jednego jak i większej ilości zębów. Zasadniczą przewagą tych rozwiązań protetycznych, niezależnie od ilości zastosowanych implantów, jest brak konieczności ingerencji w strukturę sąsiednich żywego zęba do ostateczność i nieodwracalny proces przyczyniający się do dużego osłabienia zęba, a nawet konieczności leczenia kanałowego.

implanty

W przypadku utraty całkowitej zębów, możliwe jest oparcie na implantach specjalnego mostu porcelanowego, będącego komfortowym rozwiązaniem, które zastąpi ruchomą i niewygodną protezę. Koncepcja All on 6 zakłada wszczepienie wszystkich implantów dentystycznych tego samego dnia oraz natychmiastowe obciążenie ich zaprojektowaną i wykonaną rekonstrukcją gotowych zębów. Cała technologia umożliwiająca to rozwiązanie znajduje się na miejscu w Markiewicz Clinic. Implantolodzy stosują najwyższej jakości implanty zębowe. Obecność protetycznego laboratorium cyfrowego oraz profesjonalnych techników, daje olbrzymi komfort naszym pacjentom u których przeprowadzane są wszelkiego rodzaju zabiegi i metamorfozy uśmiechu. Umożliwia to opuszczenie naszej kliniki z gotowymi zębami tego samego dnia po zabiegu.

Dlaczego warto wykonać most porcelanowy wg koncepcji One Step Concept – All on 6 w Markiewicz Clinic?

 • Uzyskasz natychmiastową odbudowę utraconych zębów w ciągu jednego dnia.
 • Cała procedura przeprowadzona przez eksperta do spraw implantologii wg światowych standardów
 • Wykorzystywane przez nas Implanty są klasy Premium tj. najwyższej jakości. W trosce o komfort i spokój naszych pacjentów udzielamy także gwarancji.
 • Cały zabieg jest starannie zaplanowany a rekonstrukcja Twoich utraconych zębów jest wcześniej zaprojektowana zgodnie z naszym autorskim programem Digital Smile Design by Markiewicz Clinic, co sprawi że Twój uśmiech będzie naturalny, piękny oraz dopasowany do rysów twarzy.
 • W przypadku deficytu kości nasz zespół stomatologów jest w stanie wykonać regenerację zanikłej tkanki w sposób bardzo mało inwazyjny wg. Autorskiej koncepcji odbudowy kości z wykorzystanie komórek macierzystych.
 • Bezpośredni dostęp na terenie Kliniki do cyfrowego laboratorium protetycznego, umożliwia naszym stomatologom bardzo bliską współpracę z technikami dentystycznymi, co ogranicza ryzyko estetycznych niepowodzeń przy etapie wykonania pełnoceramicznych mostów i koron.

Zapraszamy na konsultację +48 58 558 80 57 – skorzystaj z naszej oferty.

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.