Jak przeprowadzane jest leczenie ortodontyczne w Markiewicz Clinic Gdańsk?

Leczenie ortodontyczne w Markiewicz Clinic prowadzone jest przez ekspertów w tej dziedzinie z zachowaniem światowych standardów. Ważnym elementem tego leczenia  jest staranne zaplanowanie całego procesu. Wybór odpowiedniego aparatu ortodontycznego zapada po starannym wytłumaczeniu przez naszego ortodontę wad i zalet poszczególnych aparatów ortodontycznych. Dysponujemy wszystkimi metodami leczenia ortodontycznego dostępnymi aktualnie na całym świecie. Leczenie ortodontyczne i jego sposób można wykonać u każdego pacjenta, niezależnie od wieku, po unormowaniu sytuacji w jamie ustnej i etapie tzw. leczenia biologicznego

Krok 1 – Konsultacja

Umów się na wizytę konsultacyjną z Twoim ortodontą jeżeli wiesz że masz wadę zgryzu albo chciałbyś to sprawdzić. Jeżeli poza leczeniem ortodontycznym masz inne oczekiwania dotyczące poprawy stanu Twoich zębów, ich estetyki, a także uzupełnienia brakujących zębów rekomendujemy umówienie się na pierwszą wizytę konsultacyjną do stomatologa w Markiewicz Clinic na specjalistyczne badanie z planem leczenia i ewentualnie wykonaniem projektu nowego uśmiechu.

Krok 2 – Leczenie ortodontyczne – faza aktywna

W naszej Klinice staramy się maksymalnie zredukować czas trwania tego etapu. Średnio trwa on ok. 1,5 roku. Ortodonta dobiera rodzaj aparatu ortodontycznego do danego przypadku. Po założeniu aparatu konieczne są wizyty kontrolne co ok 4-6 tygodni, w zależności od zastosowanego aparatu ortodontycznego. W trakcie leczenia ortodontycznego bardzo ważne jest przestrzeganie zalecanego protokołu profesjonalnej higienizacji w gabinecie profilaktyki. Zalecamy wykonywać czyszczenie oraz piaskowanie przy założonym aparacie ortodontycznym co 4 miesiące.

Krok 3 – Faza retencyjna po leczeniu ortodontycznym

Po skończonym leczeniu ortodontycznym, aby utrzymać efekt harmonijnie ustawionych zębów konieczna jest tzw. retencja. Najczęściej stosowany jest drut retencyjny przyklejany do wewnętrznej powierzchni zębów w odcinku przednim. Często ortodonci decydują o ruchomej retencji w postaci specjalnej nakładki na zęby

Krok 4 – Ostatni  etap – Zdrowy i piękny uśmiech

Jeżeli aparat ortodontyczny jest jednym z etapów Twojego planu leczenia, który obejmuje metamorfozę uśmiechu z zastosowaniem cienkościennych licówek lub odbudowy na implantach, musisz poczekać po zdjęciu aparatu ortodontycznego na finalny efekt jeszcze 3 miesiące. Jest to okres minimalny fazy retencyjnej.

Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57. Zakładamy aparaty ortodontyczne u dzieci i dorosłych.

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.