Aparat 3D CBCT w Markiewicz Clinic

Urządzenie do cyfrowej rentgenodiagnostyki 3D CBCT  łączy w sobie olbrzymie możliwości w zakresie obrazowania.

Klinika Markiewicz Clinic jest wyposażona w najnowocześniejszy aparat firmy Carestream który przy minimalnych dawkach umożliwia:

  • Wykonywanie dokładnych badań cyfrowych 2D, w tym zdjęć pantomograficznych.
  • Skanowanie protez zębowych na potrzeby wykonywania szablonów wykorzystywanych w planowaniu minimalnie inwazyjnych zabiegów wszczepienia implantów zębowych.
  • Skanowanie wycisków w celu utworzenia cyfrowych modeli na potrzeby in planowania leczenia ortodontycznego.
  • Wykonywanie cyfrowych zdjęć cefalometrycznych wysyłanych bezpośrednio do kompatybilnego oprogramowania wykorzystywanego przez naszych ortodontów w planowaniu, przebiegu i wizualizacji leczenia ortodontycznego.
  • Wykonywanie cyfrowych skanów 3D tomograficznych wykorzystywanych w wielu dziedzinach stomatologii.

Rentgenodiagnostyka 3D

W zależności od potrzeb aparat umożliwia wykonanie niewielkiego skanu obejmującego np. jeden lub kilka zębów, co często bywa nieocenione w diagnostyce zmian patologicznych w kości, często niewidocznych na standardowych zdjęciach RTG.

aparat 3D CBCT

Większe skany kości np. przy planowaniu obszernego leczenia implantologicznego służą często do diagnostyki objętości tkanki kostnej oraz sprawdzenia czy nie jest potrzebna ewentualna odbudowa kości przed wszczepieniem implantu.

W naszej Klinice poza sprzętem dysponujemy także nowoczesnym oprogramowaniem pozwalającym na pracę w środowisku cyfrowym zarówno przy planowaniu leczenia implantologicznego, jak i ortodontycznego i protetycznego.

W przypadku planowania najmniej inwazyjnego sposobu wszczepienia implantów, bardzo istotne są specjalne szablony chirurgiczne wykonane w naszym cyfrowym laboratorium protetycznym, na podstawie analizy skanów tomograficznych oraz projektu cyfrowego, wykonanego na etapie planowania przyszłej pracy protetycznej. Po wykonaniu skanów Tomografii Komputerowej, uzyskane obrazy 3D w postaci plików .stl są wyeksportowane do kompatybilnego oprogramowania do projektu szablonów implantologicznych – Magellan.

Taki sposób planowania gwarantuje naszym pacjentom, że cała procedura wszczepienia implantów odbędzie się w sposób bezpieczny, bez naruszenia ważnych okolicznych struktur anatomicznych jak np. nerw zębodołowy, czy zatoka szczękowa. Dodatkowo, nasi stomatolodzy już na etapie wszczepienia implantów biorą pod uwagę ostateczny wynik, jakim zawsze z założenia jest piękny uśmiech pacjenta. Cały proces wprowadzenia implantów jest więc wyjątkowo przewidywalny, a zdecydowana większość pracy związanej z planowaniem odbywa się w środowisku cyfrowym, bez obecności pacjenta. Odpowiednie przygotowanie do zabiegu sprawia, że sama procedura wprowadzenia implantu staje się w naszej Klinice zabiegiem szybkim i wyjątkowo mało inwazyjnym.

Jeżeli jesteś ciekaw jak w Twoim wypadku wygadałaby procedura wszczepienia implantów – zapraszamy na konsultację +48 58 558 80 57.

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.