Periodontolog, leczenie paradontozy Gdańsk

Implanty u mężczyzny

Markiewicz Clinic tworzy zespół wybitnych specjalistów. W swoich szeregach mamy także periodontologów. Są to specjaliści od chorób dziąseł oraz chorób przyzębia. Zajmują się głównie leczeniem paradontozy pacjentów z Gdańska i Trójmiasta – ceny zabiegów można sprawdzić na naszej stronie.

Leczenie paradontozy – periodontologia – Markiewicz Clinic Gdańsk

Stan dziąseł oraz poziom kości to główne czynniki wpływające na rokowanie zębów, które są oceniane na pierwszych wizytach w naszej Klinice. Diagnoza zaawansowanej paradontozy oraz, co za tym idzie, dużego zaniku kości jest często wskazaniem do leczenia zębów poprzez ekstrakcję.

Chodzi o zachowanie tkanki kostnej. W sytuacji zaawansowanej paradontozy wyjściem rekomendowanym przez periodontologa często jest natychmiastowa implantacja oraz wykonanie stałej odbudowy na implantach:

W sytuacji zaawansowanej paradontozy, pozostawienie rozchwianych zębów, niechybnie prowadzi do jeszcze większego zaniku kości oraz bezzębia i konieczności wykonywania rozległych i skomplikowanych rekonstrukcji tkanki kostnej. Aby tego uniknąć, warto sprawdzić swój stan kości wokół zębów.

Badanie przez periodontologia

W przypadku paradontozy umiarkowanej, nasz periodontolog w ramach leczenia przeprowadzi niezbędne procedury regeneracyjne przyzębia, a także zaordynuje regularne profesjonalne czyszczenie u osobistej higienistki. W takiej sytuacji konieczne są regularne kontrole u higienistki i periodontologa. Same zabiegi powinny odbywać się regularnie co 3 miesiące – ich ceny są dostępne w zakładce „cennik”. Jest to krytyczne dla zachowania zębów.

Pacjenci często zgłaszają się z krwawieniem dziąseł. Dotyczy to osób w różnym wieku. Najczęstszą przyczyną jest kamień nazębny. Jeżeli na zdjęciu panoramicznym periodontolog nie stwierdzi zaniku kostnego oraz kieszonki w badaniu nie wykażą większych odstępstw od normy, przypadek taki zostanie zakwalifikowany jako odwracalny stan zapalny dziąseł, czyli gingivitis, a nie paradontoza, która wymaga ukierunkowanego leczenia. W większości sytuacji, po odpowiedniej i dokładnie przeprowadzonej higienizacji przez profesjonalną higienistkę, krwawienie oraz stan zapalny dziąseł, ustępują.

W trakcie wizyty higienizacyjnej poza zabiegami przeprowadzany jest także instruktaż higieny jamy ustnej, w którego trakcie pacjent dowiaduje się, jak w prawidłowy sposób oczyszczać zęby i przestrzenie międzyzębowe. Wyleczenie stanu zapalnego jest kluczowe dla usunięcia kamienia, podobnie jak zmiana nawyków higienizacyjnych, stosowanie zaleconych preparatów do higieny jamy ustnej i regularne wizyty higienizacyjne.

Przyczyny paradontozy

Jak to zwykle dzieje się w przypadku problemów z uzębieniem, konieczność leczenia paradontozy (którego cena jest do sprawdzenia w odpowiedniej zakładce na naszej stronie WWW) może wynikać m.in. z czynników genetycznych, wady zgryzu, sytuacji losowych czy niewłaściwego dbania o nie. Wśród najważniejszych przyczyn wizyt u periodontologa wymienia się nieprawidłowe mycie zębów – zbyt krótkie lub niedokładne.

Bywa, że do powstawania dolegliwości przyczynia się też nieużywanie nici dentystycznej pozwalającej na dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, które trudno wykonać szczoteczką. Inne czynniki mogące doprowadzić do rozwoju dolegliwości obejmują niehigieniczny tryb życia – m.in. palenie papierosów, niezdrową dietę, oddychanie przez usta. Jeżeli problem się rozwinie, rekomenduje się leczenie.

 

Zapraszamy na konsultacje pod numerem +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.

Uśmiechaj się pewniej każdego dnia

Odkryj, jak nowoczesne technologie i innowacyjne metody leczenia mogą przynieść rewolucję w dbaniu o Twoje zęby. Nasz zespół specjalistów jest gotowy wprowadzić Cię w przyszłość stomatologii