Markiewicz Clinic tworzy zespół wybitnych specjalistów. W swoich szeregach mamy także periodontologów. Są to specjaliści od chorób dziąseł oraz chorób przyzębia. Zajmują się głównie leczeniem paradontozy.

Leczenie paradontozy – periodontologia – Markiewicz Clinic Gdańsk

Stan dziąseł oraz poziom kości to główne czynniki wpływające na rokowanie zębów, które są oceniane na pierwszych wizytach w naszej Klinice. Stwierdzenie zaawansowanej paradontozy oraz co za tym idzie, dużego zaniku kości jest często wskazaniem do ekstrakcji zębów.

Chodzi o zachowanie tkanki kostnej i loży pod implant. W sytuacji zaawansowanej paradontozy wyjściem często jest natychmiastowa implantacja oraz wykonanie stałej odbudowy na implantach:

  • One Step Concept
  • All on 6

W sytuacji zaawansowanej paradontozy, pozostawienie rozchwianych zębów, niechybnie prowadzi do jeszcze większego zaniku kości oraz bezzębia i konieczności wykonywania rozległych i niepotrzebnych rekonstrukcji tkanki kostnej. Aby tego uniknąć warto sprawdzić swój stan kości wokół zębów.

Implanty u mężczyzny

W przypadku paradontozy umiarkowanej, nasz periodontolog przeprowadzi niezbędne procedury regeneracyjne przyzębia, a także zaordynuje regularne profesjonalne czyszczenie u osobistej higienistki. W takiej sytuacji, zabiegi profesjonalnej higienizacji powinny odbywać się regularnie co 4 miesiące. Jest to krytyczne dla zachowania zębów.

Pacjenci często zgłaszają się z krwawieniem dziąseł. Dotyczy to osób w różnym wieku. Najczęstszą przyczyną jest kamień nazębny. Jeżeli na zdjęciu panoramicznym, periodontolog nie stwierdzi zaniku kostnego oraz kieszonki w badaniu nie wykażą większych odstępstw od normy, przypadek taki zostanie zakwalifikowany jako odwracalny stan zapalny dziąseł, czyli gingivitis. W większości sytuacji, po odpowiedniej i dokładnie przeprowadzonej higienizacji przez profesjonalną higienistkę, krwawienie oraz stan zapalny dziąseł, ustępują.

Zapraszamy na konsultacje pod numerem +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.