Co lepsze? Leczenie kanałowe czy implant zęba

Jest to jedne z częstszych pytań, które słyszymy od naszych pacjentów. Odpowiedz na nie nie jest jednak prosta. Zależy bowiem od przypadku i sytuacji.

Jeżeli masz martwego zęba, który się kruszy, jest ciemny, bądź pobolewa – nie zwlekaj i zgłoś się do naszego stomatologa. Każdy martwy ząb podczas badania podlega wielostronnej ocenie.

Stomatolog bierze pod uwagę następujące aspekty przy ocenie zęba martwego:

  • Poprawność leczenia kanałowego

Nawet w przypadku złamanych narzędzi w kanałach podczas leczenia kanałowego oraz nieprawidłowo wypełnionych kanałach, nie jest problemem ponowne leczenie endodontyczne pod mikroskopem, które wykonywane przez endodontę w Markiewicz Clinic, uratowało juz mnóstwo zębów.

Stoimy na stanowisku, że im dłużej martwy ząb może posłużyć, tym lepiej. Na implant zawsze jest czas o ile nie mamy do czynienia z zanikiem tkanki kostnej.

  • Stopień zniszczenia korony zęba i korzenia

Stomatolog na pierwszej wizycie ocenia stan zęba. Jeżeli zniszczenie tkanek lub złamanie nie przekracza szerokości biologicznej zęba, wtedy nie ma problemu z jego rekonstrukcją i odbudową przy zastosowaniu jednej z dostępnych metod. Złamany głęboko ząb martwy, nadaje się jednak często do usunięcia. W takiej sytuacji o konsultacje zostaje zawsze poproszony nasz ekspert do spraw implantologii stomatologicznej. Zabieg wprowadzenia implantu zębowego przeprowadza się z reguły na tej samej wizycie, co usuniecie zęba. Dzięki obecności laboratorium na miejscu mamy możliwość wykonania natychmiastowo odbudowy utraconego zęba, co jest zwłaszcza istotne w odcinku przednim

  • Stopień zaniku kości

Jeżeli mamy do czynienia z zaawansowaną paradontozą, lub zanikiem kości, wtedy lepszym rozwiązaniem może okazać się implant dentystyczny. W sytuacji poziomego i dużego zaniku kości, czasem implantolog może zasugerować natychmiastową rekonstrukcję na implantach All on 6 (link do all on six). Utrzymywanie zębów przy zaawansowanej paradontozie, jest w niektórych przypadkach bezcelowe i prowadzi do skrajnego zaniku kości, przekreślając czasem szanse pacjentów na implanty oraz tym samym na komfortowe życie bez ruchomych protez.

Każda sytuacja jest indywidualnie oceniana. Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.