Chirurgiczne usunięcie zęba to procedura którą nasi chirurdzy dentystyczni wykonują standardowo, w sposób zupełnie bezbolesny. Jest to rodzaj zabiegu, w którym usuwany jest ząb wyjątkowo głęboko zniszczony, czasem nawet poniżej poziomu kości. W odróżnieniu od zwykłego usunięcia, zabieg ten powinien być wykonywany przez chirurga stomatologicznego z odpowiednim doświadczeniem oraz przy użyciu wysokiej klasy delikatnego sprzętu chirurgicznego. W Markiewicz Clinic nasi chirurdzy szczękowi, pomogli już setkom pacjentów, którzy borykali się z podobnymi problemami.

Jak wygląda chirurgiczne usunięcie zęba?

Krok 1

Po przyjściu do Kliniki nasz chirurg dentysta sprawdzi dokładnie co jest przyczyną Twojego bólu. Wykonana zostanie dokładna analiza rentgenodiagnostyczna. Czasem w przypadku skomplikowanej anatomii usuwanego zęba, konieczne będzie wykonanie Tomografii stożkowej 3D, aby dokładnej ocenić topografię zęba względem ważnych anatomicznych struktur jak nerw czy zatoka szczękowa.

Krok 2

Następnie chirurg szczękowy dokładnie wyjaśni jak będzie wyglądał zabieg usunięcia zęba. Będziesz miał możliwość zadawania pytań w razie potrzeby.

Krok 3

Zabieg „wyrwania” zęba zostanie przeprowadzony w spokojnej atmosferze, delikatnie, powoli oraz przede wszystkim bezboleśnie.

Krok 4

Po usunięciu zęba, nasz chirurg stomatologiczny wręczy Tobie zalecenia pozabiegowe oraz przedyskutuje z Tobą ewentualne dalsze kroki, jak wizyty kontrolne oraz możliwość uzupełnienia brakującego zęba poprzez wszczepienie implantu.

 

Zapraszamy do kontaktu – +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.