Pokrycie recesji dziąsłowych to zabieg należący w zasadzie do chirurgii plastycznej, wykonywany często w Markiewicz Clinic. Polega na zwiększeniu grubości oraz wysokości dziąsła przy szyjce zębowej. Celem jest całkowite zlikwidowanie recesji oraz poprawa wyglądu.

Kiedy najczęściej dochodzi do recesji dziąsłowej oraz obniżania się dziąseł:

  • U osób starszych, cierpiących na paradontozę
  • U osób po leczeniu ortodontycznym
  • U osób ze złą higieną jamy ustnej
  • U osób z cienkim biotypem dziąsła oraz wyjątkowo blisko zębów, umieszczonymi przyczepami mięśniowymi

Każdy przypadek recesji dziąsłowej podlega indywidualnej ocenie. Przede wszystkim, należy na początku wyeliminować przyczynę tego stanu, aby w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła. Następnie przeprowadzany jest zabieg pobrania tkanki łącznej, która będzie przeszczepiona jedną z dostępnych technik chirurgicznych. Najczęstszym miejscem biorczym jest podniebienie. Pobranie fragmentu tkanki łącznej nie stanowi wielkiego urazu, a podniebienie w ciągu kilku dni podlega całkowitej regeneracji. Następnie w obszarze recesji, przy użyciu delikatnych mikrochirurgicznych narzędzi, miejsce biorcze jest przygotowywane na przyjęcie przeszczepu. Jest on wszyty z użyciem bardzo cienkich nici, które bedą musiały zostać w operowanym miejscu przez 2 tygodnie. Przez najbliższe miesiące pacjent nie powinien używać w tym obszarze twardej szczotki oraz ograniczyć podrażnianie tej okolicy.

Szybkie i efektywne pokrycie recesji dziąsłowych

Cały zabieg wykonywany jest bezboleśnie i trwa ok. 1 godzinę. Efekty są bardzo przewidywalne.

Zapraszamy na konsultacje pod numerem telefonu +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.