Żadne badanie u dentysty zasadniczo nie może zostać uznane za kompletne bez wykonania cyfrowego zdjęcia pantomograficznego. Panorama powinna być wykonywana każdorazowo średnio co 2 lata. W większości przypadków takie profilaktyczne działanie zapobiega wystąpieniu wielu problemów stomatologicznych.

Zalety cyfrowych zdjęć panoramicznych

  • Umożliwiają wczesne wykrycie ognisk próchnicy, które często występują w obszarach niedostępnych dla oka podczas badania wewnątrzustnego, jak in. pod starymi wypełnieniami, czy między zębami w obszarze poddziąsłowym. Wykryta w porę próchnica może być łatwo usunięta, co często zapobiega wystąpieniu stanu zapalnego oraz konieczności leczenia kanałowego.
  • Umożliwiają ocenę periodontologiczną zębów oraz stanu kości i ewentualnego stopnia jej zaniku.
  • Umożliwiają wykrycie utajonych, zębopochodnych ognisk zakaźnych jak: torbiele, cysty, ziarniniaki.
  • Umożliwiają ocenę stanu zatok szczękowych.
  • Umożliwiają ocenę anatomii i topografii zębów zatrzymanych przed planowanym zabiegiem ich chirurgicznego usunięcia.
  • Umożliwiają wstępną analizę stanu kości pod kątem planowania leczenia z wykorzystaniem implantów.
  • Umożliwiają wykrycie wielu groźnych chorób dotyczących kości szczęk jak np nowotwory kości, torbiele rozwojowe.

 

Zapraszamy do Markiewicz Clinic

Zdjęcia panoramiczne cyfrowe

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.