Projekt pięknego uśmiechu – DSD

Piękny uśmiech to wizytówka każdej osoby. Warto więc zadbać o to, aby niezależnie od sytuacji był zadbany, a wszystkie zęby wyleczone i zdrowe. Można tego dokonać poprzez manualną higienę jamy ustnej bądź skorzystać cyfrowego projektowania pięknego uśmiechu.

Współczesne spojrzenie na stomatologie pozwoliło na wprowadzenie fantastycznych zmian z zakresu estetyki jamy ustnej – w tym zadbaniu o piękny uśmiech. Dodatkowo nowoczesne technologie umożliwiły i znacznie przyspieszyły proces zmian, dzięki czemu możliwe jest kompleksowe zaprojektowanie nowego uśmiechu.

Co to jest cyfrowe projektowanie pięknego uśmiechu?

Projektowanie pięknego uśmiechu – cyfrowe projektowanie uśmiechu, w skrócie DSD, to istotny elementem podczas planowania kompleksowego leczenia uzębienia. Powstaje on na podstawie cyfrowej analizy rysów twarzy każdej osoby, a następnie projektuje się prototyp przyszłego wyglądu uśmiechu, dopasowanego do kształtu twarzy, symetrycznego. Istotną rolę odgrywa tutaj dynamika uśmiechu i ekspozycja linii dziąseł podczas śmiechu, o czym powinien pamiętać każdy stomatolog. Dodatkowo w zależności od potrzeb pod uwagę bierze się także wiele innych aspektów.

Projekt pięknego uśmiechu – na czym polega?

Przygotowany komputerowo projekt jest pokazywany każdemu pacjentowi, dzięki czemu będzie mógł zobaczyć, jak piękny może być jego uśmiech. Projekt pozwala również pacjentowi ocenić efekt finalny i zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji o leczeniu. Cyfrowy projekt zostanie także wykonany z wosku, tzw. wax-up. Będzie on miał postać wymodelowanych zębów w odpowiednim kształcie, dopasowany do twarzy i jej dynamiki. Dzięki temu niekonieczne jest analizowanie każdego problemu, a pacjentowi łatwiej jest wyobrazić sobie, jak będą wyglądały jego zdrowe zęby. Warto również pamiętać, że prezentacja jest ostatnim momentem na dokonanie korekty w przypadku niezgodności i dopasowaniu poszczególnych elementów według uwag pacjenta.

Portfolia i badanie diagnostyczne jamy ustnej – czy jest konieczne?

Przed rozpoczęciem projektu pięknego uśmiechu, konieczne będzie wykonanie pełnego portfolio fotograficznego stanu zębów, a następnie przeprowadzenie kompleksowego badania manualnego. Dopiero po analizie wszystkich dokumentów, stomatolog będzie wiedział, które elementy jamy ustnej powinny zostać wyleczone, a które poprawione, aby pacjent mógł cieszyć się pięknym uśmiechem. Konieczne będzie takie zbadanie rysów twarzy, ułożenia mięśni, a także ich zachować podczas uśmiechu. Stomatolog będzie musiał ocenić również relację zgryzową zębów i stawów skroniowo-żuchwowych.

Jak wygląda koszt projektu pięknego uśmiechu?

To, ile wyniesie leczenie wszystkich zębów, a także dopasowanie uśmiechu do twarzy, zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Oczywiście nie bez znaczenia jest liczba zębów, które wymagają interwencji stomatologa, jak i ich ogólny stan. Do momentu wykonania cyfrowego projektu trudno jest określić ile leczenie wyniesienie. Stomatolog jednak na jednej z wizyt na pewno przedstawi wstępny kosztorys, a także plan działania i harmonogram wizyt na najbliższe miesiące.

Dlaczego warto wykonać cyfrową korektę uśmiechu?

Niestety nie każdy rodzi się z pięknym uśmiechem, dopasowanym do rysów twarzy, a wiele osób nie zdaje sobie z tego nawet sprawy. Uśmiech ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i to, jak jesteśmy postrzegani przez osoby z zewnątrz. Poprawia także komfort życia, a przede wszystkim – zdrowie. Warto zatem zgłosić się do stomatologa, który pomoże w zaprojektowaniu estetycznego uśmiechu, korzystając z cyfrowej analizy uśmiechu.

 

Gdzie przeprowadzić projekt pięknego uśmiechu?

Wbrew pozorom cyfrowego projektu pięknego uśmiechu nie wykonamy w każdej klinice stomatologicznej. W Markiewicz Clinic wykwalifikowani stomatolodzy zadbają jednak o to, aby uśmiech każdego pacjenta był piękny i zdrowy. Warto szukać kliniki z nowoczesnym sprzętem, a także kadrą pracowniczą dążącą do poprawy komfortu życia swoich klientów.


Udostępnij: