Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów metodą Beyond?

Zabieg wybielania zębów jest jednym z najbardziej popularnych i najchętniej stosowanych przez pacjentów. Jak on przebiega i kiedy można się na niego zdecydować?

Wybielanie zębów sprawia, że nasze zęby zyskują śnieżnobiały kolor i wyglądają na maksymalnie zdrowe i zadbane. Dzisiejsza stomatologia oraz stomatologia estetyczna pozwalają uzyskać taki efekt poprzez wykorzystywanie nowoczesnych metod. Jednym ze sposobów na wybielanie zębów jest zastosowanie lampy Beyond. W tym artykule skupiamy się na tym, kiedy warto wybielać zęby, jak się do tego przygotować i w jaki sposób pomoże nam w tym lampa Beyond.

Kiedy wybielać zęby?

Zabieg wybielania zębów jest stosowany najczęściej przez te osoby, które nałogowo piją kawę, palą papierosy lub są niezadowolone z barwy swoich zębów. Warto dodać, że barwa zębów nie zawsze musi być uzależniona od naszych nawyków żywieniowych. Co prawda, napoje takie jak kawa, herbata czy nawet wino mogą przebarwić zęby, to jednak koloryt naszych zębów może być cechą indywidualną.

Wybielanie zębów musi się odbyć jedynie wtedy, gdy wszystkie nasze zęby są całkowicie wyleczone. Tylko na zdrowych zębach można przeprowadzić zabieg wybielania zębów. Pacjent musi mieć zęby wolne od próchnicy, kamienia czy jakiegokolwiek osadu. Dlatego najczęściej, przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów, stosuje się skaling oraz piaskowanie zębów.

Zabieg wybielania zębów warto powtarzać co pewien czas, by zapewnić sobie estetyczny i śnieżnobiały uśmiech przez cały czas. W zależności od naszego trybu życia, efekty wybielania zębów lampą Beyod mogą utrzymywać się około 2 lat. Po zabiegu zalecana jest tak zwana biała dieta, podczas której pacjent absolutnie nie może spożywać produktów mogących zabarwić zęby. Warto więc zrezygnować lub znacznie ograniczyć spożycie kawy, wina, herbaty oraz nie spożywać produktów, które mogą wpłynąć negatywnie na kolor naszych zębów.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Lampa Beyond jest jednym z nowoczesnych urządzeń pozwalających na odzyskanie pięknego i zdrowego kolorytu zębów. Jest to nowoczesny system pozwalający na skuteczne i długotrwałe wybielanie zębów. Tuż przed przystąpieniem do zabiegu, stomatolog zabezpiecza dziąsła płynną substancją. Dzięki temu, wizyta przebiega bezboleśnie, a dziąsła są chronione przed podrażnieniem.  Cały zabieg polega na dokładnym rozprowadzeniu na zębach specjalnego żelu mającego właściwości wybielające. Umieszczony bezpośrednio na powierzchni szkliwa żel, jest aktywowany poprzez lampę. Działanie lampy Beyond ma za zadanie uwolnić składniki aktywne, jakie znajdują się w żelu. Składniki te oddziałują na szkliwo zębów sprawiając, że zęby są wybielane. Substancje czynne, jakie są zawarte w żelu, pozwalają na długotrwałe efekty zabiegu.

 

Zabieg z zastosowaniem lampy Beyond jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. W niektórych przypadkach – gdy zęby pacjenta są szczególnie wrażliwe, uczucie dyskomfortu może towarzyszyć pacjentowi jeszcze przez 48 godzin po przeprowadzonym zabiegu. Jednak jest to normalny efekt uboczny, który towarzyszy części pacjentów.

Na pierwsze efekty zabiegu nie trzeba długo czekać. Pacjent, już po około godzinie może cieszyć się estetycznym wyglądem i śnieżnobiałym uśmiechem.

Warto dodać, że zęby wybielane są bardziej odporne na rozwijanie się różnorodnych schorzeń w jamie ustnej. Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym pozwolą nam zachować nie tylko piękny i estetyczny wygląd zębów, ale i ich stan.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Każdy pacjent jest informowany przez stomatologa o możliwości odbycia zabiegu wybielania zębów. Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pacjentom, w niektórych przypadkach nie są oni kwalifikowani do zabiegu.

Kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby cierpiące na stany zapalne dziąseł lub  noszące aparat, nie mogą przebyć zabiegu. Dodatkowo, wybielanie zębów jest zabiegiem dla osób powyżej 16 roku życia. Pacjenci, którzy niedawno przebyli stomatologiczny zabieg chirurgiczny, również muszą odczekać dłuższy okres zanim zapiszą się na zabieg wybielania zębów.

Udostępnij: