Leczenie stomatologiczne na raty

Koszty leczenia stomatologicznego często przekraczają możliwości finansowe pacjentów, niejednokrotnie zmuszając ich do odłożenia niezbędnych zabiegów na późniejsze terminy. W przypadku zębów dotkniętych próchnicą, rozwijających stany zapalne czy uszkodzonych, zwlekanie z leczeniem nie jest zwykle korzystne i po czasie wymaga bardziej skomplikowanych i droższych zabiegów. Rozwiązaniem przygotowywanym dziś przez wiele prywatnych gabinetów stomatologicznych jest leczenie zębów na raty. Na czym to polega i na jakich warunkach można przygotować korzystne rozłożenie kosztów leczenia?

Drogie leczenie stomatologiczne – kiedy można rozłożyć je na raty?

Dla pacjentów wymagających bardziej rozległego leczenia stomatologicznego, koszty leczenia niejednokrotnie przekraczają kilka tysięcy złotych. Rozłożenie takiej kwoty na raty jest znacznie korzystniejsze niż jednorazowa płatność dla wielu pacjentów i często o wiele bezpieczniejsze, niż wzięcie tradycyjnego kredytu w banku. Jednym z najpopularniejszych systemów stosowanych przez gabinety stomatologiczne są Mediraty.

System finansowania usług medycznych Mediraty pozwala na rozłożenie zarówno całkowitych kosztów leczenia stomatologicznego, jak i ich części, zależnie od aktualnych możliwości finansowych pacjenta. Na rozwiązania takie decydują się niejednokrotnie osoby korzystające z leczenia ortodontycznego, protetycznego oraz stomatologii estetycznej – zabiegi w ich zakresie bywają najdroższe i często wiążą się z pokrywaniem kosztów za całe leczenie z góry. Wygodnie rozłożone raty są w takim wypadku zdecydowanie korzystniejszą opcją.

Jak starać się o rozłożenie kosztów leczenia na raty?

Pierwszym krokiem do uzyskania rat na leczenie zębów jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której możliwe będzie stworzenie kompletnego planu leczenia włącznie z kosztorysem. W przypadku pacjentów decydujących się na finansowanie leczenia w postaci spłaty ratalnej, ważne jest by już przygotowany na wstępie kosztorys zawierał wyliczenie wszystkich niezbędnych badań, wizyt i zabiegów.

Na podstawie stworzonego kosztorysu i planu leczenia, gabinet stomatologiczny umożliwiający finansowanie leczenia na raty z pomocą Mediraty wspomoże pacjenta na każdym etapie wnioskowania o raty. Dostępne w rejestracji oferty ratalne umożliwiają wybór właściwej dla siebie opcji, a pracownicy gabinetu mogą w imieniu pacjenta skontaktować się z konsultantem Mediraty i omówić wszystkie warunki finansowania ratalnego. Na decyzję nie trzeba zwykle czekać długo, dzięki czemu leczenie można rozpocząć tak szybko, jak to konieczne. W przypadku zaawansowanego leczenia stomatologicznego, czas działania odgrywa zwykle bardzo ważną rolę.

Jakie rodzaje leczenia stomatologicznego można opłacić w ratach?

Według oficjalnych informacji przedstawionych w regulaminie Mediraty, w ramach leczenia stomatologicznego możliwe jest sfinansowanie leczenia zachowawczego, ortodontycznego, protetycznego, a także implantów zębowych, stomatologii estetycznej i procedur chirurgicznych. Zarówno małe zabiegi z zakresu leczenia i zapobiegania próchnicy, jak i rozłożone w czasie leczenie ortodontyczne może być bez problemu pokryte finansowo przez Medraty, które pacjent spłaca później na najbardziej dogodnych dla siebie warunkach.

Obliczenie wysokości rat, po wyliczeniu kosztorysu leczenia jest możliwe online – pacjent jeszcze przed wizytą w gabinecie dentystycznym może przygotować się na perspektywę rozłożenia kosztów leczenia na raty i ich wysokość oraz czas spłaty. Zawsze można też skontaktować się z konsultantem by dopytać o szczegóły finansowania leczenia na raty.

Dlaczego warto leczyć zęby na raty?

Podjęcie decyzji o rozłożeniu kosztów leczenia na raty nie należy do najłatwiejszych – wiele osób niechętnie podchodzi do tematów pożyczek i kredytów, a ostatecznie ratalne pokrycie kosztów leczenia wiąże się z tego typu zobowiązaniem. Warto pamiętać jednak, że największą skuteczność leczenia stomatologicznego można uzyskać właśnie przez kompleksowe podejście do całego procesu i przeprowadzenie niezbędnych zabiegów możliwie jak najszybciej.

Ze względów komfortu, zdrowia oraz samopoczucia, leczenie nawet trudnych zmian w obrębie uzębienia nie powinno być odkładane w czasie – gdy stomatolog zaleca powrót na kolejną wizytę w przeciągu kolejnych dwóch tygodni, zaleceń tych nie można kwestionować bo to od szybko podjętego leczenia zależy najczęściej zdrowie zębów. Często na finansowanie ratalne decydują się także pacjenci wymagający leczenia ortodontycznego, które ze względu na specyfikę leczenia jest rozłożone w czasie, ale w dalszym ciągu wymaga na początku większego wkładu finansowego.

Bez względu na sytuację finansową i wymagany zakres leczenia stomatologicznego, rozłożenie kosztów na raty to często jedyna możliwość skutecznego przywrócenia zdrowia i sprawności wszystkich zębów. Warto z takich możliwości korzystać – własne zęby stałe mamy tylko w jednym komplecie.


Udostępnij: