Stomatolog Gdańsk – CENNIK

Regularne wizyty u stomatologa to obok codziennego szczotkowania jeden z najważniejszych elementów prawidłowej higieny jamy ustnej. Choć większość kojarzy dentystę z nieprzyjemnym borowaniem, plombami i znieczuleniem, odwiedzanie gabinetu raz na pół roku może niemalże całkowicie wyeliminować konieczność podejmowania jakiegokolwiek leczenia i pozwala skupić się jedynie na profesjonalnej higienie i profilaktyce. Różnorodność usług w gabinetach dentystycznych jest jednak ogromna, a znalezienie właściwego wymaga często sprawdzenia wielu gabinetów. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dentysty i z jakimi cenami usług należy liczyć się w Gdańsku?

Czym zajmuje się stomatolog – od profilaktyki do specjalistycznego leczenia zębów

Stomatolog podczas pracy.

Do dentysty możemy wybrać się zarówno z bólem zęba, wyraźną opuchlizną dziąseł, widocznymi ubytkami czy ukruszonym zębem, jak i z koniecznym do usunięcia kamieniem nazębnym, chęcią założenia licówek lub wybielenia zębów, czy wreszcie krzywym zgryzem wymagającym specjalistycznego prostowania. Stomatolodzy zajmują się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem wszelkich schorzeń związanych z zębami, przyzębiem i jamą ustną, choć zakres oferowanych przez nich usług zależy w dużej mierze od wybranej przez dentystę specjalizacji. Nie każdy stomatolog będzie zajmował się stomatologią zachowawczą, chirurgią szczękowo-twarzową, ortodoncją, periodontologią protetyką czy pedodoncją – znalezienie gabinetu oferującego specjalistów w każdej z wymienionych dziedzin jest korzystne, bo znacząco przyspiesza kompleksowe leczenie wszystkich problemów z zębami.

Najważniejsze działy stomatologii

Zdecydowanie najbardziej popularnym i najważniejszym trzonem oferty gabinetów stomatologicznych jest tzw. stomatologia zachowawcza, obejmująca zabiegi pozwalające usunąć zmienione chorobowo tkanki zęba oraz odbudować ubytki z pomocą popularnych plomb. To tu leczy się między innymi próchnicę. W przypadku chorób zębów u dzieci, warto udać się do gabinetu specjalizującego się w pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej. Dentyści zajmują się tu nie tylko leczenie zębów mlecznych i stałych, ale i profilaktyką obejmującą między innymi naukę prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

Jednym z coraz częściej odwiedzanych specjalistów w gabinetach stomatologicznych są ortodonci, których zadaniem jest korygowanie wad zgryzu. Niektórzy z ich pacjentów trafiają także pod opiekę do chirurgów szczękowo-twarzowych, którzy zajmą się rekonstrukcją struktury szczęki i umożliwią całkowite naprostowanie zgryzu. W przypadku braku własnego uzębienia lub utraty kilku zębów konieczna może być wizyta u protetyka, który zajmie się wykonaniem mostów protetycznych, koron, licówek oraz implantów.

Zapoznaj się z cennikiem usług stomatologicznych!

Stomatolog Gdańsk – cennik najważniejszych usług w gabinetach dentystycznych

Wiele usług stomatologicznych wykonuje się dziś w ramach ubezpieczenia NFZ, jednak pacjenci poszukujący wysokiej jakości obsługi i stomatologów pracujących na najlepszym sprzęcie coraz częściej decydują się na wizyty w gabinetach prywatnych. Te mogą oferować bardzo dużą rozbieżność cenową, uzależnioną zarówno od zakresu przygotowanej oferty, jak i jakości leczenia. Najtańsze są oczywiście konsultacje, oscylujące w okolicach 100 zł za wizytę, oraz podstawowe zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej – za estetyczne wypełnienie kompozytowe trzeba zapłacić od 250 – 350 zł, wzmocnienie zęba włóknem szklanym to koszt 450 zł, a mikroskopowe leczenie kanałowe wyniesie od 800 – 1400 zł w zależności od ilości kanałów w zębie. W niektórych przypadkach leczenia konieczne może być także wykonanie dodatkowych zdjęć kontrolnych, których ceny wahają się od 30 zł za zdjęcie zębowe cyfrowe, przez 80 zł za cyfrowe zdjęcie panoramiczne, do 250-500 zł za tomografię komputerową CBCT.

Z nieco większą inwestycją muszą liczyć się pacjenci ortodontów, protetyków i stomatologów specjalizujących się w estetyce zębowej. Implanty zębowe oraz korony mogą kosztować od 2500-3000 zł za sztukę, licówki pełnoceramiczne to koszt 1700 zł, licówki cienkościenne to koszt rzędu 2000 zł, a zabiegi z zakresu wybielania zębów od 700 – 1400 zł. Dużą różnorodność cenową spotyka się także w kategoriach aparatów ortodontycznych, które mogą wynosić od 2000 zł za łuk stały metalowy, przez 3000 zł za łuk stały ceramiczny, po pełne systemy nakładkowe których ceny wahają się od 10 000 do 15 000 zł.

Wizyty w gabinetach stomatologicznych nie należą do najtańszych, ale prawidłowe zdrowie jamy ustnej wpływa bezpośrednio na zdrowie całego organizmu i nie należy na nim oszczędzać. Stomatologia to nie tylko estetyka i szansa na piękny, perliście biały uśmiech, ale przede wszystkim dziedzina, w której priorytetem są zdrowe, silne i wytrzymałe zęby zdolne poradzić sobie z twardym jabłkiem, orzechami, czy gorącymi i zimnymi napojami przez wiele lat, bez bólu.


Udostępnij: