Licówki Gdańsk – CENNIK

Nierówny zgryz, przebarwienia czy szpary pomiędzy zębami to problemy, z którymi boryka się na co dzień naprawdę wiele osób, nawet tych dbających najlepiej o codzienną higienę jamy ustnej. Stan naszego uzębienia uwarunkowany jest nie tylko dietą i dobrymi nawykami, ale też genetyką, na którą w dużej mierze nie mamy wpływu. Piękny, perliście biały uśmiech jest jednak marzeniem wielu. Jednym z najpopularniejszych sposobów jego osiągnięcia stały się w ostatnich latach licówki, czyli małe porcelanowe płatki nakładane na zęby tak, by ukryć ich defekty estetyczne. Jak wygląda ich aplikacja, jak długotrwały jest efekt i ile kosztują licówki w Gdańsku?

Licówki – skuteczny sposób na piękny uśmiech

Idealny uśmiech dzięki Markiewicz Clinic!

Delikatne, białe i równe na całej powierzchni – licówki, bo o nich mowa, to niewielkie ceramiczne płatki, które przyklejone na przednią powierzchnię zęba pozwalają ukryć nawet większe defekty estetyczne. Choć gwiazdy Hollywood korzystają z nich od dawna, w polskich gabinetach stomatologicznych zdają się one być w dalszym ciągu dość dużą nowością przyciągającą uwagę coraz szerszego grona pacjentów. Ich możliwości są bardzo rozbudowane, choć same licówki mają też swoje ograniczenia. Jakie efekty można z ich pomocą osiągnąć?

Ceramiczne licówki, dopasowane do zębów pod kątem odcienia i koloru mogą nie tylko wyrównać powierzchnię zęba, ale i wizualnie rozjaśnić go, nadać nowy kształt, wydłużyć go, a nawet zatuszować szpary pomiędzy zębami. Z powodzeniem wykorzystuje się je więc nie tylko u pacjentów, którzy chcą wybielić zęby i wygładzić ich powierzchnię, ale nawet wtedy, gdy w grę wchodzi delikatna korekta ustawienia zębów. Licówki doskonale poradzą sobie przy niewielkim skręceniu lub stłoczeniu zębów, choć oczywiście nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Z reguły licówki zakłada się najczęściej w przypadku nieestetycznych bruzd lub niewielkich uszkodzeń zębów, np. pęknięć, ukruszonych czy startych brzegów, a także rzucających się w oczy wypełnień zębów przednich lub w ramach zatuszowania zębów martwych, które po leczeniu kanałowym są widocznie ciemniejsze od pozostałych. Warto jednak pamiętać, że próchnica, choroby dziąseł oraz poważne wady zgryzu wykluczają zastosowanie licówek – przed ich nałożeniem konieczne jest skuteczne zaleczenie wszystkich istniejących problemów.

Zakładanie licówek – przebieg zabiegu

Licówki to nieco delikatniejsza i mniej inwazyjna wersja koron zębowych, dlatego też stosuje się je przede wszystkim na przednie zęby. Standardowa licówka nie obejmuje powierzchni żującej zęba, a jedynie jego przednią powierzchnię, dlatego też jej zamontowanie może wiązać się z koniecznością delikatnego szlifowania szkliwa w celu zrobienia miejsca dla licówki i wyrównania powierzchni zęba względem pozostałych. Licówki są pod względem koloru i wrażenia dotykowego podobne do naturalnego szkliwa zębów, ale ze względu na swoją strukturę nie są podatne na ubytki próchnicowe, ścieranie, ani silne przebarwienia. Ich założenie wymaga najczęściej 2-4 wizyt u stomatologa, zależnie od liczby licówek oraz sposobu ich wykonania. Warto jedynie pamiętać, że przed założeniem licówki zęby powinny zostać wybielone i wyleczone.

Licówki Gdańsk – cennik usług stomatologicznych

Uzyskanie pięknego, równego uśmiechu wiąże się niestety ze sporymi kosztami, związanymi zarówno z ilością wizyt u stomatologa jak i samym procesem przygotowania licówek. Zależnie od wybranego modelu, w Gdańsku koszty licówek wahają się pomiędzy 1700 zł za licówkę pełnoceramiczną do 2000 zł za tzw. licówkę e-max cienkościenną, która nie wymaga wykonywania większego szlifowania szkliwa zęba. Podczas pierwszej wizyty u stomatologa, lekarz sprawdza czy nie występują przeciwwskazania do założenia licówek oraz przygotowuje pacjenta do procesu ich aplikacji poprzez zrobienie wycisków zębów i przeprowadzenie symulacji wyglądu nowego uśmiechu. Na początkowym etapie możliwe jest dopasowanie wyglądu, kształtu i koloru licówek. Wykonany próbny model zakładany jest na zęby podczas kolejnej wizyty, jeszcze bez szlifowania, umożliwiając pacjentowi ocenę nowego wyglądu swoich zębów przez kilka dni i jeśli wszystko będzie dopasowane jak należy, dopiero wówczas przystępuje się do ewentualnego szlifowania i klejenia licówek na zęby. Cały zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym.

Mocowanie licówek nie należy do zabiegów skomplikowanych, ale ze względu na koszty ich przygotowania i możliwość indywidualnego dopasowania rozwiązania do potrzeb pacjenta, nie jest to zabieg najtańszy. Warto jednak rozważyć go, gdy tradycyjne wybielanie zębów nie jest w stanie zagwarantować oczekiwanego efektu pięknego, równego uśmiechu.


Udostępnij: