Najlepszy ortodonta – jakie powinien mieć cechy

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług ortodonty. Trudno jest jednak znaleźć takiego, który bezproblemowo przeprowadzi pacjenta przez całe leczenie. Na co zwrócić uwagę na pierwszej wizycie? Czym wyróżnia się dobry ortodonta?

Aktualnie aparat ortodontyczny stał się modnym dodatkiem. Sporo osób decyduje się na jego założenie – i nie są to tylko osoby młode. Ładny, a przede wszystkim prosty uśmiech to świetna wizytówka każdego z nas. Konieczna jednak będzie wizyta u dobrego ortodonty, który odpowiednio dobierze aparat ortodontyczny i przez kolejne kilkanaście miesięcy zadba o komfort jego noszenia.

Jaki powinien być ortodonta?

Zanim zdecydujemy się na konkretnego ortodontę, warto wcześniej zrobić rozeznanie i zobaczyć, który cieszy się największym uznaniem. Można zwrócić poszukać świetnej kliniki specjalizującej się w ortodoncji i leczeniu stomatologicznym. Dobrze wykształcony ortodonta, z doskonałym podejściem do pacjenta to już połowa sukcesu. Z wyborem jednak nie warto się spieszyć – leczenie będzie trwało dłuższy czas, więc dobrze jest sprawdzić potencjalne miejsce wizyt.

Umiejętności i wiedza ortodonty – dlaczego jest taka istotna?

Wiedza i umiejętności ortodonty są niezwykle ważne w jego pracy. Większość zdobywa podczas kilku lat studiów stomatologicznych. Kolejną część na specjalizacji ortodontycznej oraz licznych praktykach w klinikach stomatologicznych. Wypracowane przez lata umiejętności pozwalają na przeprowadzenie pacjenta przez leczenie ortodontyczne skutecznie i bez ponownego skrzywienia zgryzu. Niezwykle ceni się również ortodontów, którzy już pracując zawodowo, regularnie poszerzają swoją wiedzę na licznych szkoleniach czy seminariach, co owocuje wykorzystywaniem w swojej pracy nowoczesnych technik leczenia wad zgryzu. Pacjent ma wtedy możliwość wyboru pomiędzy rodzajami aparatu, dostosowanymi do jego problemu.

Cechy dobrego ortodonty – na co zwrócić uwagę?

Dobry ortodonta to taki, który podczas wizyty poświęca uwagę pacjentowi znajdującym się na fotelu. Szczegółowo odpowiada na pytania, a także sam udziela niezbędnych wyjaśnień. Profesjonalizm ortodonty przejawia się również podczas każdej wizyty, gdzie informuje pacjenta o każdej wykonywanej w gabinecie czynności – dlaczego jest przeprowadzana, jaki jest jej cel. Dobrze, jeśli potrafi opowiedzieć o wszystkim w ciekawy i przystępny dla pacjenta sposób.

Dobrą cechą u lekarza ortodonty jest empatia. Zainteresowanie pacjentem, jego samopoczuciem podczas wykonywanych zabiegów jest niezwykle istotna. Lekarz powinien dać mu poczucie bezpieczeństwa i zdobyć zaufanie, co z pewnością zaowocuje przyjemną współpracą podczas całego leczenia.

Wiele osób zwraca również uwagę na skuteczność konkretnego ortodonty. Niestety, leczenie wady zgryzu jest długotrwałe i niezwykle kosztowne i nikt nie chce, aby wydane na nie pieniądze się zmarnowały. Dlatego dobrze, jeśli ortodonta cieszy się renomą i jest chętnie polecany przez innych pacjentów. Dzięki temu mamy pewność, ze leczenie na pewno będzie udane. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, czy lekarz ma napięty terminarz – duże kolejki, a także trudność w umówieniu się na kolejną wizytę, świadczy o tym, iż ortodonta jest dobry w tym, co robi.

Najlepszy ortodonta – gdzie go znaleźć?

Zazwyczaj do najlepszych ortodontów trudno jest się dostać. Można ich jednak znaleźć w profesjonalnych klinikach stomatologicznych. Czas oczekiwania na wizytę jest wtedy znacznie krótszy, a samo leczenie przebiega również w asyście innych lekarzy. Ponadto kliniki dysponują nowoczesnym sprzętem i zatrudniają jedynie wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Jakiego ortodontę wybrać?

Najlepszy ortodonta to taki, który posiada niezbędne umiejętności oraz wiedzę, którą nieustannie poszerza. Istotne będzie również jego podejście do pacjenta, empatia oraz atmosfera panująca w gabinecie. Nierzadko z sukcesami w leczeniu na koncie. Warto wcześniej zrobić dobre rozeznanie i dopiero później podjąć decyzję o podjęciu leczenia.


Udostępnij: