Implanty zębów – czy są bezpieczne?

Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Niestety, w wyniku niektórych chorób uzębienia, nie każdy może się nim pochwalić. Technika stomatologiczna poszła jednak tak do przodu, że istnieje możliwość wszczepienia implantów zębów.

Współcześnie wszczepienie implantów zębów nie jest już tak trudne i ryzykowne, jak jeszcze wiele lat temu. Z pewnością przyczyniło się do tego powstanie nowych rodzajów implantów, które są bezpieczne dla zdrowia pacjenta, a jednocześnie istnieje małe prawdopodobieństwo, że się nie przyjmie. Dodatkowo nowoczesny sprzęt, którym posługują się profesjonalne kliniki sprawia, że zabieg jest przeprowadzany szybko i niemal bezboleśnie.

 

Implanty stomatologiczne, inaczej określane mianem tytanowych śrub, nie są już nowością medyczną w gabinetach. Uznaje się, że jest to jeden z najlepszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych sposobów na odtworzenie utraconego zęba. Niestety, krążące między pacjentami mity przyczyniły się do tego, że spora część osób obawia się implantów stomatologicznych. Czy jest czego?

Implanty zębów – czy są bezpieczne?

Implanty na rynku stomatologicznym pojawiły się po raz pierwszy w latach 60. ubiegłego wieku. To wtedy przeprowadzono pierwszy udany zabieg wszczepienia implantu. Od tego czasu technologia poprawiła się do tego stopnia, że aktualnie implanty są uważane za bezpieczny i zupełnie nieinwazyjny zabieg stomatologiczny. Proponowany jest każdemu, kto ma braki w uzębieniu – bez względu na wiek. Współcześnie niemal każdy implant się przyjmuje, a w profesjonalnych klinikach odsetek odrzutów wynosi tylko 1 procent. Warto również pamiętać, że sam proces gojenia ran przebiega coraz szybciej, a implanty są niezwykle stabilne.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Przeciwskazania do zabiegu wszczepienia implantów

Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wstawienie implantów. Szczególnym przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest ciąża, a także nieustabilizowana cukrzyca, która utrudnia gojenie się ran. Na implanty nie mogą sobie również pozwolić osoby chorujące na nowotwory. Przeciwskazaniem jest również niedokończony wzrost szczęki, przez co nie można przeprowadzić zabiegu na młodzieży, która nie skończyła 17 roku życia.

Proces wszczepiania implantu – na czym polega?

Zabieg wszczepienia implantu jest przeprowadzany podczas pojedynczej wizyty. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe i nie jest konieczna hospitalizacja. Czas trwania zabiegu jest natomiast uzależniony od wielu czynników. Po wszczepieniu implantu pacjent musi się dostosować do szeregu zaleceń stomatologa, przez co łatwiej będzie mu przetrwać pierwsze tygodnie bólu. Konieczne będzie zrezygnowanie z niektórych posiłków, wysiłku fizycznego oraz specjalna higiena jamy ustnej.

Kiedy warto wszczepić implant?

Implant powinien być wszczepiony jak najszybciej po utracie bądź usunięciu zęba. Stomatolodzy podają zakres od 8 do 12 tygodni. Wtedy to powstaje nowa kość, która ułatwia proces wstawienia nowego zęba. Zabieg należy przeprowadzić zanim dojdzie do zaniku tkanki kostnej, aby implant mógł pobudzić do działania kość i dać jasny sygnał organizmowi, że wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. Warto również pamiętać, że samą koronę na implancie można wstawić dopiero po kilku miesiącach od integracji implantu.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg wszczepienia implantów?

Implantów zębów nie można wstawić u każdego stomatologa. Z racji tego, że jest to zabieg ingerujący w strukturę kostną, konieczna będzie konsultacja ze specjalistami. W klinice Markiewicz Clinic wykwalifikowana kadra pracownicza zadba o to, aby implant zęba był wstawiony w profesjonalny sposób, a przede wszystkim z prawidłowo. Istotne jest również to, że wszczepione implanty są niezwykle trwałe i stabilne, przez co będą służyły przez wiele lat.

Warto zdecydować się na wszczepienie implantu w przypadku braków w uzębieniu. Zdecydowanie podniesie to komfort życia oraz wpłynie na indywidualne poczucie estetyki.


Udostępnij: