Szczegóły metamorfozy

Stan zastany


Pacjentka zgłosiła się do Kliniki z powodu przebarwień na zębach spowodowanych nadmiarem fluoru w wodzie pitnej w miejscu zamieszkania. Pacjentka nie akceptowała także starcia zębów – głównie brzegów siecznych siekaczy górnych oraz ustawienia siekacza bocznego górnego po stronie prawej który był cofnięty w stosunku do pozostałych zębów.

Cel jaki pacjent chciał osiągnąć


Pacjentce najbardziej zależało na tym aby mogła się zacząć normalnie uśmiechać i nie martwić się że zęby są przebarwione i mają brzydkie brązowe plamy. Ponadto oczekiwała zmiany kształtu zębów – nieznacznego ich uwypuklenia oraz właściwego ich ustawienia aby jedynki były równe jedynkom, dwójki dwójkom itd. W trakcie dalszej konsultacji Pani zwróciła również uwagę że ważna jest dla niej minimalna inwazyjność i możliwie maksymalne oszczędzenie tkanek zęba.

Zastosowane leczenie


Po przeprowadzeniu konsultacji protetycznej zdecydowano o wykonaniu Cyfrowego Projektowania Uśmiechu. Dr Artur Kaleniecki wykonał niezbędne zdjęcia twarzy pacjentki, a następnie po konsultacji z dr Markiem Markiewiczem, zaprojektował nowy kształt i ustawienie zębów. Projekt po przygotowaniu został bezinwazyjnie nałożony na obecne zęby Pacjentki przy użyciu specjalnego materiału tak aby można było ocenić jak Pani będzie wyglądała z nowymi zębami. Dzięki takiemu postępowaniu Pacjentka i Lekarz już na tym etapie wiedzą jaki będzie efekt po leczeniu i mogą  nanieść ew. korekty tak aby praca ostateczna spełniała w 100% ich oczekiwania. W tym przypadku Pacjentka zaakceptowała projekt bez uwag. Po 3 tygodniach od przeprowadzonego wybielania zębów, dr Bartosz Wanda wykonał niezbędne skany przy użyciu skanera wewnątrzustnego Primescan Cerec. W cyfrowym laboratorium Markiewicz Clinic, technik dentystyczny Daria Gollus, wykonała licówki porcelanowe w oparciu o projekt uśmiechu. Po upływie tygodnia od pobrania skanów dr Bartosz Wanda zacementował licówki i pacjentka mogła cieszyć się ze swojego nowego pięknego uśmiechu.

 

 

Zespół prowadzący leczenie


Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu – dr Artur Kaleniecki/ dr Marek Markiewicz, technik dentystyczny Monika Mikołajczyk

Wybielanie zębów – higienistka Żaneta Norowska

Licówki porcelanowe – dr Bartosz Wanda, technik dentystyczny Daria Gollus

Sprawdź dlaczego warto leczyć się w Markiewicz Clinic!

Gwarancja w Markiewicz Clinic Więcej
Opinie pacjentów Więcej

Umów się na wizytę!

Zostaw nam wiadomość, a nasz konsultant szybko skontaktuje się z Tobą i chętnie odpowie na każde pytania.

Skorzystaj z wygodnych rat
na leczenie w naszej klinice

Czasem pojawia się nieplanowana sytuacja w której zmuszeni jesteśmy skorzystać z pomocy stomatologa, a nie planowaliśmy tego w swoim aktualnym, domowym budżecie. Wychodząc temu naprzeciw, wprowadziliśmy system leczenia stomatologicznego na raty.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.