Korony cyfrowe i licówki cyfrowe Cerec – co to dokładnie jest?

Nowoczesna technologia Cerec w dziedzinie stomatologii pozwala na szybkie leczenie ubytków. Czym się cechują korony i licówki cyfrowe Cerec?

Wszelkie złamania zębów lub popularne jeszcze kilkanaście lat temu czarne wypełnienia, są dziś mniejszym problemem dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stomatologii. Obecnie, każdy pacjent ma możliwość zrekonstruować ząb w trakcie pojedynczej wizyty w gabinecie dentystycznym. Korony cyfrowe Cerec są opracowywane bardzo szybko, przez co pacjenci mają szanse na uzupełnienie ubytku w krótkim odstępie czasu.

W dzisiejszych czasach, stale rośnie liczba klinik dentystycznych, które proponują swoim pacjentom nowoczesną metodę Cerec. Na czym ona polega? – Otóż, jest to system, który wykorzystuje technologię CAD/ CAM. Dentysta, podczas jednej wizyty jest w stanie zaoferować leczenie podczas. Cyfrowe korony i licówki Cerec nie wymagają współpracy z pracownią protetyczną, przez co znacznie skraca się czas oczekiwania na koronę.

Cerec jest zaawansowaną technologią 3D. Gabinety stomatologiczne, które ją stosują, mogą w precyzyjny i szybki sposób wytworzyć wypełnienia ceramiczne takie jak:

  • Licówki,
  • Korony,
  • Wypełnienia Inlay i Onlay,
  • Mosty wielopunktowe.

Popularność technologii Cerec

Znaczne zainteresowanie technologią Cerec wiąże się z faktem, iż wyciski pobierane są w sposób cyfrowy. Jest to szybszy i bardziej precyzyjny sposób pobrania wycisku. Coraz częściej można tą metodą zastąpić tradycyjne sposoby pobierania wycisków, na które pacjent musi czekać co najmniej kilka dni zakładając, że korona nie będzie wymagała poprawek.

Podczas wizyty, stomatolog wykorzystuje specjalny skaner Cerec. Skaner pełni funkcję kamery wewnątrzustnej. Dzięki niej, skanowanie wszystkich zębów odbywa się w zaledwie kilka minut. Wówczas, nie trzeba pobierać wycisku przez wykorzystanie mas, co często jest nieprzyjemne dla pacjenta. Obraz cyfrowy, który powstaje podczas wizyty, wysyłany jest przez stomatologa do specjalnego centrum projektowania. Wytwarzanie cyfrowych koron i licówek porcelanowych odbywa się w laboratorium przez doświadczonych techników.

Wycisk pobierany metodą cyfrową, zapewnia o wiele lepsze efekty i precyzję, niż w przypadku wycisku tradycyjnego, który często trzeba poprawiać. Skaner rejestruje zarówno tkanki miękkie, jak i twarde w ich odpowiednim położeniu. W przypadku wycisku z zastosowaniem masy, obraz może zostać zdeformowany, stąd konieczne poprawki. Cyfrowy obraz jest odwzorowany z większą dokładnością.

Technologia Cerec w dobrym gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna technologia pozwala pacjentom uzyskać szczególnie cenione w dzisiejszych czasach cyfrowe korony i licówki porcelanowe. Zarówno korony, jak i licówki są wytwarzane dzięki najlepszej klasy sprzętowi cyfrowemu. Lepsze i bardziej zaawansowane placówki stomatologiczne oferują najwyższej jakości produkty technologii Cerec. Technicy dentystyczni, którzy zajmują się produkcją koron i licówek Cerec, szczególnie dbają o ich naturalny wygląd.

Największą zaletą, jaką cechuje się technologia Cerec, jest szybkość wykonywania licówek i koron ceramicznych. Pobieranie wycisku jest bardzo szybkim i precyzyjnym procesem. Wytworzenie korony lub licówki zajmuje tylko jedną wizytę. Jest to szczególna zaleta, w porównaniu do tradycyjnych, powszechnie stosowanych metod. W dobrym gabinecie stomatologicznym, pacjent będzie musiał czekać maksymalnie 5 dni na otrzymanie nowej korony.

Technicy, których zadaniem jest odpowiednia charakteryzacja korony, dobierają odpowiednie barwy tak, aby były one dopasowane do reszty uzębienia pacjenta. Korony, które powstają poprzez wykorzystanie tej technologii, są bardzo estetyczne i naturalne.

Zastosowanie technologii Cerec w Polsce

Mimo tego, iż technologia Cerec miła swoje początki w połowie lat 80 ubiegłego wieku, dopiero dziś cieszy się zwiększoną popularnością. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii stosowanych w gabinetach stomatologicznych. W Polsce, gabinety, które wykonują korony i licówki Cerec, gwarantują swoim pacjentom profesjonalne podejście i szybkie leczenie. Metoda Cerec jest bardzo dokładna.

Gabinety w Polsce, które oferują taką metodę uzupełniania ubytków, cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich pacjentów. Często, osoby z krajów takich jak Niemcy, Szwecja czy Dania, wybierają polskie placówki dentystyczne jako miejsce leczenia ze względu na niższe ceny oraz profesjonalizm polskich dentystów.


Udostępnij: