Implanty – krok po kroku

Krok 1

Przeprowadzenie procedur diagnostycznych połączonych z sanacją jamy ustnej – etap poprzedzający zabieg w którym wprowadzane są implanty  

implanty

Proces rozpoczyna wnikliwa diagnostyka, pozwalająca na przyjęcie najważniejszych założeń do wykonania rekonstrukcji protetycznej, w której bazą są implanty dentystyczne. Przystąpienie do zabiegu musi być poprzedzone oceną warunków kostnych pacjenta oraz stanu higieny jamy ustnej. Zakres wymaganych działań diagnostycznych obejmuje:

  •  wykonanie skanów tomografii komputerowej tkanki kostnej w miejscach planowanej rekonstrukcji implantologicznej;
  •  wykonanie skanu wewnątrzustnego podłoża protetycznego w wersji cyfrowej;
  •  wykonanie zdjęć fotograficznych wewnątrzustnych i zewnątrzustnych tzw. Fotograficznego portfolio;
  •  wykonanie gipsowych modeli diagnostycznych na miejscu w laboratorium protetycznym
  •  przeprowadzenie deprogramacji nerwowo-mięśniowej celem wyznaczenia CR (relacji centralnej w stawach skroniowo-żuchwowych);

Wyłącznie kompleksowe podejście diagnostyczne daje możliwość prawidłowej analizy stanu i jakości tkanki kostnej, dostarczając informacje odnośnie gęstości, wysokości i szerokości kości, dając gwarancję precyzyjnego zaplanowania zabiegu implantacji.
 

 
Niniejszy etap obejmuje również przeprowadzenie sanacji jamy ustnej w zakresie wykluczenia zębopochodnych ognisk zapalnych, które wykluczają możliwość realizacji dalszych czynności (zdefiniowanych w kolejnych etapach), zmierzających do wykonania rekonstrukcji implantoprotetycznej.
Realizacja czynności zdefiniowanych w etapie 1 ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego procesu – brak właściwej diagnostyki i planowania leczenia może doprowadzić do niekorzystnej pozycji wszczepów w odniesieniu do założonej koncepcji protetycznej.

 

Krok 2

Ewentualna procedura odbudowy kości

Optymalna pozycja implantów przy dużych deficytach kości jest najczęściej niemożliwa do osiągnięcia bez dodatkowej augmentacji tkanki kostnej. W Markiewicz Clinic szczycimy się od niedawna wprowadzoną autorską procedurą rekonstrukcji kości. Jest to metoda która po zaimplementowaniu, umożliwia stymulowanie i wspomaganie rozrostu tkanek. Rozwiązanie opiera się na wykorzystaniu komórek macierzystych na rzecz rekonstrukcji tkanki kostnej jamy ustnej, pozwalając na korekcję wad wrodzonych i nabytych, otrzymując efekt w postaci pełnowartościowej tkanki kostnej o najwyższej jakości i całkowitej biozgodności z organizmem pacjenta.

Krok 3

Zabieg wszczepienia implantu zębowego i wykonania rekonstrukcji zęba na implancie:

Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie zabiegu podczas którego wykorzystujemy implanty, w którym realizowane są następujące czynności:

1]  wszczepienie implantu dentystycznego

2]  wykonanie laboratoryjne rekonstrukcji protetycznej przykręcanej do implantów

3] ufiksowanie wykonanej rekonstrukcji protetycznej przykręcanej do implantów w ustach pacjenta

W zależności od wyniku badań na etapie diagnostycznym, wszczepienie implantu dentystycznego może być przeprowadzone symultanicznie wraz z odbudową kostna, bądź w przypadku rozległych ubytków kostnych jako osobny zabieg chirurgiczny po około 3 miesiącach od przeprowadzonej rekonstrukcji kości.

 

Po wykonaniu znieczulenia, zostaje w sposób minimalny odsłonięty płat śluzówkowo okostnowy. Z wykorzystaniem wykonanych specjalnyc szablonów implantologicznych zostaje wykonana osteotomia tkanki kostnej będącej lożą pod implant dentystyczny. Nawierty tkanki kostnej będą wykonane z wykorzystaniem specjalistycznego, najwyższej jakości, sterylnego sprzętu imlantologicznego, w tym wierteł z dedykowanych zestawów chirurgicznych oraz kaset implantologicznych. Implanty dentystyczne zostaną wprowadzone w obszar kostny według przyjętych procedur implantologicznych.

Po okresie osteointegracji implantu wynoszącego 3 miesiące, zostanie pobrany cyfrowy wycisk, który posłuży do wykonania ostatecznej pracy protetycznej. Wykonana rekonstrukcja protetyczna zostanie oceniona, po przykręceniu do implantu pacjenta, pod kątem pasywnego przylegania, szczelności oraz estetyki. Po akceptacji przez pacjenta, lekarz implantolog przy użyciu dedykowanych narzędzi implantoprotetycznych, dokręci śruby protetyczne z siłą ok. 30 Ncm. Sloty montażowe pracy protetycznej zostaną odpowiednio zaopatrzone oraz zamknięte materiałem kompozytowym lub ceramicznymi wkładami koronowymi.

Zadzwoń i umów się na wizytę +48 58 558 80 57

Poznaj nasz zespół specjalistów Markiewicz Clinic!

Każdy stomatolog w tutejszej placówce dysponuje innowacyjnym sprzętem diagnostycznym, w tym nowoczesną, wyłącznie cyfrową pracownią RTG, zawierająca m.in. Tomograf 3D CBCT oraz własnym cyfrowym laboratorium protetycznym, wyposażonym m.in. w skanery laboratoryjne i frezarki, co pozwala na wytwarzanie licówek, koron i implantów nawet na jednej wizycie.

Dowiedz się więcej

Pracujemy tylko na najlepszych produktach
markowych producentów!

W swojej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, specjalistyczne oprogramowanie do projektowania uśmiechu, cyfrowe programy do planowania leczenia ortodontycznego oraz planowania zabiegów wszczepienia implantów dentystycznych w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom gwarancje na wykonane zabiegi.