Implanty w Gdańsku i cennik implantów zębowych

Implanty dentystyczne stanowią obecnie jeden z głównych filarów chirurgii stomatologicznej i jeden z najskuteczniejszych sposobów uzupełniania braków w łuku zębowym bez konieczności zastosowania częściowej lub pełnej protezy. Dla osób, które utraciły zęby w wyniku wypadku lub poważnych problemów ze zdrowiem zęba, umieszczenie implantu w tkance kostnej pozwala skutecznie zastąpić naturalne zęby tak, by różnica była niewidoczna gołym okiem. Implanty dentystyczne mogą występować w różnych formach i być stosowane w wielu różnych przypadkach. Jakie są ich największe zalety i na jakie koszty implantów zębowych w Gdańsku należy się nastawić?

Co warto wiedzieć przed zastosowaniem implantów dentystycznych?

Efekty implantologii w naszej placówce.

Implanty dentystyczne wprowadzone w tkankę kostną stymulują ją, pozwalając na zapobieganie zanikania kości po utracie zęba. To właśnie dzięki temu stomatolodzy tak często zalecają wykorzystanie właśnie implantów, a nie mostów czy innych uzupełnień protetycznych, jeśli tylko istnieje szansa na bezpieczne umieszczenie implantu w kości. W przypadku osób, które utraciły jeden lub kilka zębów w wypadku czy z powodów zdrowotnych, zastosowanie implantów może znacząco przedłużyć trwałość ich pozostałego naturalnego uzębienia i uniknąć szybkiego przejścia na pełną protezę zębową.

Wśród najważniejszych zalet implantów dentystycznych wymienić należy nie tylko ich wpływ na zdrowie kości zębowej. Zastosowanie nowoczesnych implantów nie wymaga ingerencji w zdrowie zębów sąsiednich, w tym ich szlifowania w celu umieszczenia struktury podtrzymującej nowego zęba. Implanty są też niezwykle trwałe i stabilne, dzięki czemu płynnie wpasowują się w pozostały łuk zębowy i zachowują się jak jego naturalna część. Odbudowywane z pomocą implantów zęby w 100% odtwarzają naturalny wygląd, kształt i funkcje zębów utraconych, przez co w wielu przypadkach są niezauważalne zarówno dla osób postronnych, jak i samego użytkownika. Nawet przy licznych brakach zębowych czy całkowitym braku zębów naturalnych, implanty umożliwiają wykonanie nowych zębów na stałe bez stosowania ruchomej protezy.

Kto może zdecydować się na implanty dentystyczne?

Implanty zębowe są rozwiązaniem dedykowanym dla każdego dorosłego człowieka, bez względu na etap jego życia, o ile nie występują przeciwwskazania do ich zastosowania. Pamiętać należy jedynie, że zarówno stan zdrowia pacjenta, stan kości pozostałych po utracie zębów, jak i ogólna higiena jamy ustnej będą miały bezpośredni wpływ na trwałość zastosowanych implantów. Palenie tytoniu, bardzo zła higiena, w tym niemycie zębów, a także brak współpracy ze strony pacjenta i niestosowanie się do zaleceń lekarza mogą obniżyć wytrzymałość implantów i znacząco pogorszyć ich wygląd zewnętrzny. Choć więc wielu pacjentów zakłada, że ząb sztuczny jest odporny na próchnicę czy ubytki, materiał z jakiego zostały wykonane implanty nie wyklucza konieczności dbania o prawidłową higienę całej jamy ustnej.

Cennik implantów zębowych w Gdańsku – na jakie koszty trzeba się przygotować?

Decyzja o zastosowaniu implantów dentystycznych w miejsce usuniętych lub utraconych zębów powinna być podjęta po dokładnej konsultacji ze stomatologiem i zbadaniu wszelkich przeciwwskazań i kondycji, które mogą osłabić stan implantów i jakość wykonania zabiegu. Z reguły już pierwsza wizyta konsultacyjna, której koszty rysują się na poziomie 100 złotych wystarczy, by określić zarówno rodzaj implantów, jakie sprawdzą się u danego pacjenta najlepiej, jak i zakres prac jakie należy wykonać, by prawidłowo je zamontować. W niektórych przypadkach, przed wszczepieniem implantów, konieczna  jest rozległa odbudowa kości związana z występującym zanikiem kości po usunięciu zębów. Statystycznie już po pierwszym roku od utraty zęba, powyżej 50% objętości tkanki kostnej w tym obszarze ulega zanikowi – im dłużej czeka się na zastosowanie implantu po utracie zęba, tym wyższe koszty leczenia i bardziej skomplikowany zabieg zamocowania implantów.

Ceny implantów dentystycznych w Gdańsku mogą różnić się pomiędzy gabinetami, jednak pamiętać należy, że te wysokiej jakości nie będą należały do najtańszych. Standardowo cenę pojedynczego implantu szacuje się na 2500-3000 złotych, korony porcelanowej ze stali na implancie około 2000 zł, a korony pełnoceramicznej lub cyrkonowej na implancie od 2500-3000 zł. Do kosztów zabiegu należy dodać także (nie zawsze konieczną) odbudowę kości, której cena wynosi zwykle 2000-3000 zł (lub w przypadku rozległej rozbudowy z wykorzystaniem bloków kostnych ok. 4000 zł), a często również koszt podniesienia zatoki szczękowej metodą otwartą (2500 zł).

Implanty zębowe to aktualnie najbardziej nowoczesne i najlepsze rozwiązanie stosowane u pacjentów w celu uzupełnienia brakującego i odbudowania pełnego łuku zębowego. Stosowanie implantów to nie tylko kwestia estetyki – brakujące zęby powodują trudności z jedzeniem, przesuwanie się pozostałych zębów w obrębie łuku, a w efekcie także defekty całego zgryzu.


Udostępnij: